Tasit.com Yardım Hatti

0212 321 69 34

Ücretsiz İşyeri Üyesi OlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Araç Kredisi Kaç Yaşa Kadar Verilir?

Hızlı onay süreci ve esnek ödeme koşullarıyla birçok banka ikinci el otomobil kredisi fırsatları sunuyor. Herkes tarafından merak edilen “İkinci el taşıt kredisinde araba yaşı en fazla kaç olmalı?” sorusunun cevabı, kredi başvurusu yapmadan önce bilinmesi gereken temel bir konudur.

Taşıt kredilerinde peşinat

Birçok banka uygun faizli taşıt kredisi, cazip seviyelerde masraf indirimi ve araç bedelinin yüzde 70’ine varan kredi seçenekleriyle ikinci el araba almak isteyenlere avantajlı imkânlar sunmaktadır. İkinci el taşıt kredisi için bankalarda değişik faiz oranları, dosya ve sigorta masrafları olabilmektedir. İhtiyacınıza göre birbirinden farklı bankaların taşıt kredilerini inceleyebilir ve sizin için en uygun krediye karar verebilirsiniz.

Taşıt kredisi kullanarak ikinci el otomobil almak isteyenler kişilerin öncelikle peşinatının olması gerekmektedir. Araç bedelinin 50.000 TL’ye kadar olan kısmı için yüzde 30, 50.000 TL üzerinde olan tutarı için ise yüzde 50 peşinat şartı aranmaktadır.

Araba yaşı kaç olmalı?

Bankaların size sağladığı ikinci el taşıt kredisi imkânından yararlanabilmeniz için, bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. Bankalar araç kredisi verirken, birbirinden farklı kriteri göz önünde bulundurur. Taşıt kredisi başvurusu yaptığınızda; yaşınız, gelir durumunuz, kredi notunuz, sigortalılık süreniz ve mevcut borç durumunuz detaylıca incelenir. Bu incelemeler sonucunda olumlu değerlendirilen müşterilerin satın almak istedikleri otomobillerin kaç yaşında olduğuna bakılır.

İkinci el otomobil almak isteyenler için “araç kredisi kaç yaşa kadar verilir?” sorusunun cevabı çok önemlidir. İkinci el araçlarda kredi yaş sınırı bulunmaktadır ve bu sınır bankaların inisiyatifine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Genellikle en fazla 5 yaşında olan araçlara araç kredisi sağlanırken bu süre bazı bankalarca 10 yaşa kadar çıkarılmıştır. Bazı bankalar farklı vade süreleri için ise değişik kredi yaş sınırları da koyabilmektedir.

En uygun ikinci el araç kredileri

Bankalar, ikinci el otomobil almak isteyenlere birbirinden farklı vade, faiz oranı ve araba yaşı için müşterilerine ikinci el taşıt kredisi seçenekleri sunmaktadır. Bankalarca ikinci el taşıt kredisi için verilecek olan tutar, araç bedelinin en fazla yüzde 70’i kadar olabilmektedir. Alacağınız araç kredi sürecince banka tarafından rehin edilir. Bankaya olan borcunuz bitmeden bu rehin kalkmaz. Kredi bedelinin binde 5’i oranınca taşıt kredisi dosya masrafı alınabilir. Ayrıca bazı bankalar kefilsiz olarak oto kredisi verebilir ancak araca sahip olmak için bankalar sizden kefil bulmanızı isteyebilir.

Öne çıkan bazı bankalar ve güncel teklifleri incelendiğinde; İş Bankası 36 ay vadeyle 70.000 TL’lik bir kredi kullanımında, yüzde 1,25 faiz oranı ve masraflar dâhil toplamda 91.454.04 TL, aynı miktar ve vadeli kredide Garanti Bankası ise yüzde 1,39 faiz oranıyla toplamda 94.022,78 TL’lik bir teklif sunarak ikinci el araç almanızı sağlıyor.

 

Yeni eklenen ilanlar