Yükleniyor
FİLTRE

AutoClub ACT PLUS Cilalı Yıkama + Ozonla Dezenfeksiyon Hizmeti

ACT Plus Cilalı Yıkama ve Ozonla Dezenfeksiyon hizmetlerini içerirDetaylı İncele

47 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 1 Saat

Cilalı Yıkama Hizmeti Arabanızın üzerine yapışan tozlar ve yabancı maddeler sürüş sırasında yüksek hızlarda aracınızın dış cephesine nüfus edebilmektedir. Bunun önüne geçmek için aracınıza düzenli olarak hizmeti uygulatmanız gerekir. Eğer bu işleme ekstra bir işlem uygulanmasını istiyorsanız aracınıza cilalı yıkama hizmeti uygulatabilirsiniz. Cilalı yıkama hizmeti esnasında dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Kullanılan madde ile de değişebilmekle beraber, kullanılan konsantre cilalı köpük 60 lt tank için 1 litre konsantre madde olacak şekilde karıştırılmalıdır. Ardından basınçlı su ile birlikte, basınç 100 barı geçmeyecek ve 30 santimetreden yakın olmayacak şekilde aracın dış kısmına uygulanmalıdır. Uygulama sonrasında düzgün verimi alabilmek için 4-5 dakika beklenmelidir. Ardından durulama işlemi yapılıp mikrofiber bez ile kurulaması yapılır. Ürünün konsantresi yüksek olursa veya araç üzerinde fazla kalırsa araç yüzeyine ve eğer varsa koruma filmi gibi uygulamalara zarar verebilir. Basınçlı su 30 santimetreden yakın uygulanırsa yine bu kısımlarda hasar oluşabilir. Ozonla Dezenfeksiyon Hizmeti Gün içinde farkında olarak veya olmayarak birçok steril olmayan ortama girip çıkmaktayız. Dışarıdan ayakkabımızda topladığımız bu kiri ve zararlı mikro organizmaları, yeri geldiği zaman günün çoğunu içinde geçirdiğimiz araçlarımıza getirmekteyiz. Bunu sadece ayaklarımızla değil ellerimizle de yapmaktayız. Para, kirli kapı tutacağı ve bunlar gibi çeşitli noktalardan ellerimiz de mikroplardan nasibini alabilmektedir. Bu mikroplar da direksiyon simidi ve el freni gibi sıklıkla temas ettiğimiz yerlere yerleşip çoğalmaktadır. Araç içi sterilizasyonu sağlamak yani siz ve aileniz için sağlıklı bir ortam oluşturabilmek için en ideal yöntem ozonla dezenfeksiyon yöntemidir. Bu yöntemde ozon makinesi aracılığı ile araca ozon verilmekte ve araç mikro organizmalardan %99 oranında arındırılmaktadır. Bu işlem klorla yapılan işlemden 7 kat daha etkilidir ve etkisini 3000 kat daha hızlı göstermektedir. Aracı yaşlı bireyler ve çocuklar da kullanıyorsa veya araçta hayvanınızı da taşıyorsanız ozonla dezenfektasyon işlemini üç ayda bir tekrarlamanızı öneririz.

Autoking Yaz Bakım Paketi

Autoking Yaza Hazırlık kampanyası. Klima Temizleme, Ozonla Dezenfeksiyon, Ekspres İç Temizlik ve Boya Koruma Cilası hizmetlerinden oluşur.Detaylı İncele

399 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 2 Saat

Klima ve Bakteri Temizliği : Özel aparat ile birlikte polen filtresine kadar ulaştırılarak yapılan temizleme ve koruma sayesinde aracınız bakteri ve kötü kokulardan arındırılır. Özel antiseptik maddeler sayesinde havalandırma (klima) sisteminin hijyenini garantiler. Hava kanalları içinde oluşan ve eriyik hale gelerek kanallarda kalan köpük sayesinde uzun süreli koruma sağlanır.

Ozonla Dezenfeksiyon : Araçta sinmiş sigara, süt, peynir, balık, bakteri kokusu vs. gibi yerleşmiş ağır kokuların Ozon bombardımanı ile giderilmesi işlemidir.

Ekspres İç Temizlik ve Boya Koruma Cilası : 3M marka boya koruma cilası ile uygulama yapılır. 

Boya Koruma, cila gibi bir malzemedir ve koruma amaçlıdır. Bu uygulamada kullanılan wax ürünü boyanın üzerine uygulanır. Kuruduktan sonra mikrofiber bezi ile fazla malzeme temizlenir ve boya yüzeyinde koruyucu bir katman oluşturur. Boya parlayana kadar silme işlemi devam eder. 

Bagaj Temizleme

Aracın bagaj temizleme hizmetiDetaylı İncele

50 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 10 Dakika

Bagaj temizleme işlemi genellikle diğer detaylı iç temizlik hizmetlerine nazaran daha az yapılıyor olsa da bazı durumlarda acilen veya daha sıklıkla yapılması gerekebilir. Bagajınızda sıklıkla bagajınızı kirletebilecek ürünler taşıyorsanız araç bagaj temizliğini sıklıkla yaptırmanız tavsiye edilir. Veya aracınızın bagajına sıvı bir şey döküldüğünde bu kirlenme bagajda virüs ve bakterilerin üremesine sebep olabilir. Bu gibi sıvı dökülmelerinde de aracınızın bagaj temizliğini çok zaman geçmeden yaptırmanızı öneririz. Eğer kirlenme bagaj döşemesinin altında da varsa döşemeyi uzman kişilerden yardım alıp çıkartmalı ve kirlenmiş bölgeyi temizlemelisiniz. Gerekli durumlarda da bagaj döşemesi yine işinde uzman kişilerce değiştirilmelidir.
Bagaj temizleme işlemi bittikten sonra ozonla dezenfektasyon işlemini yaptırmalısınız. Bu işlem ozon makinesi yardımı ile aracın içindeki zararlı mikroorganizmalardan arındırılması işlemidir. Aracın dezenfekte olması için en iyi yöntemin bu ozonlama işlemi olduğu söylenebilir. Bunun sebebi ise ozonun zararlı mikroorganizmalar ile etkileşime geçerek onları öldürmesi ve araçtaki en kuytu yerlere de ulaşabilmesidir.
Aracınızın bagajının içindeki eşyaların daha düzgün bir şekilde durmasını sağlamak için bagaj organizeri ve bagaj döşemenizin kirlenmesini önlemek ve onu korumak için de bagaj havuzu kullanabilirsiniz.

Boya Koruma (Çizik Giderme ve Cila dahil)

Aracın boyasını dış etmenlere karşı koruma işlemiDetaylı İncele

399 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 1 Saat

Boya koruma aracın daha uzun süre dış etkenlerden korunmasına yardımcı olan bir araç koruma yöntemidir. Doğal hava şartları veya sonradan gerçekleşen bazı durumlar aracı mat gösterir ve zarar verir. Böyle durumlarda boya koruma işlemi yapılır. Özellikle ikinci el araçlarda boya koruma işlemi daha ön plandadır. Temizleme, pasta, cila işlemleri ile birlikte yapılan boya koruma işlemi aracın uzun süre çiziksiz ve temiz görünmesini sağlar.

Cam Filmi Sökme

Araçların cam filmi uygulamasının çıkarılması işlemiDetaylı İncele

100 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 2 Saat

Ömrünü doldurmuş, solmuş veya hasar görmüş cam filmleri kadar cam filminin hatalı takılması veya kalitesiz malzeme kullanılması da cam filmi sökme işleminin gerekçeleri arasındadır. Bu koşulların her birinde cam filmi sökme işlemi büyük bir titizlikle ve alanında uzman kişilerce yapılmalıdır.
Cam filmlerinin uygulanması kadar sökülmesi de dikkat edilmesi ve özen gösterilmesi gereken bir iştir. Sökme işlemi ertesinde bir camda bir madde kalıp kalmadığına, kapı filtrelerine, kapı döşemelerine ve ısıtıcı rezistanslara dikkat edilmelidir.
Uygulama esnasında camlar çizilmemeli, kapı döşemelerine ve filtrelerine hasar verilmemeli ve ısıtıcı rezistanslara özen gösterilmelidir. Isıtıcı rezistanslar hassas oldukları için kolayca hasar alabilirler. Bu nedenden dolayı uygulama sonrasında çalışması kontrol edilmelidir.
Aracınıza cam filmi uygulatırken kalitesiz malzeme kullanmayınız veya uzman olmayan kişilere cam filmi uygulaması yaptırtmayınız. Bunlara dikkat etmezseniz aracın yukarıda bahsedilen parçaları zarar görebilir ve siz çok daha yüksek meblağlar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Cam Filmi Uygulama (Komple)

Aracın ön cam dahil tüm camlarına film uygulama hizmetidir.Detaylı İncele

499 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 3 Saat

Cam filmlerinin araçlarınıza estetik bir görünüm kazandırdığı gerçektir fakat bunun ötesinde cam filmi uygulamasının sağlık açısından da önemi vardır.
Cam filmleri Güneş’ten gelen ultraviole ışınları %99’a varan oranda absorbe ederler ve aynı zamanda aracın içine işleyen ısıyı da renk tonlarına göre %30’dan %55’e kadar izole ederler. 3m cam filmi uygulaması ise ısıyı tutmak için daha etkili bir seçenektir. Cildi hassas olan kişiler ve özellikle bebekler için UV ışınlarına maruz kalmamak çok önemlidir ve aracınızda cam filmleri bu konuda üstlerine düşen görevi başarı ile yerine getirirler.
Oto cam filmleri ısıyı izole etmeye yardımcı olduklarından araç içi sıcaklığını ayarlamak daha kolay olur ve klimanızı daha az çalıştırmaya başlarsınız. Cam filmleri aynı zamanda aracınızın camını sağlamlaştırırlar. Herhangi bir kaza anında camınızın direncini artırır ve camın parçalanmadan bir arada durmasına yardımcı olur. Cam filmlerinin bu özelliği aracı aynı zamanda hırsızlığa karşı korumakta da yardımcı olur. Hırsız camı kırmak istediğinde cam filmi camın parçalanmasını daha güç bir hale getirecektir.
Cam filmleri estetik ve mahremiyet açısından fiyat performans oranı çok iyi bir üründür. Zevkinize göre koyulukta ve renkte seçenekleri mevcuttur. Cam filmi fiyatları ise ürünün kalitesine ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Piyasada düşük fiyatlı kalitesiz ürünler de mevcuttur fakat bu ürünleri satın almanızı tavsiye etmemekteyiz. İçlerindeki yapışkanların ve yapıldığı malzemelerin türü sağlığınızı tehdit etmekte sizi UV ışınlarından da yeteri kadar koruyamayabilmektedirler. Bu yüzden kaliteli bir ürün kullanmanız hem ürünün uzun ömürlü olması hem de sizin sağlığınız açısından çok önemlidir.
Cam filmi garantisi ürünün kalitesine göre 10 yıl civarına çıkabilmektedir. Cam filmi kaplama işlemi yapıldıktan sonra camların açılıp kapanmaması yapışma aşamasındaki cam filminizin yıpranmaması için çok önemlidir.

Cam Filmi Uygulama (Tek Cam)

Aracın tek kapısının camına cam filmi uygulamasıdır.Detaylı İncele

49 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 45 Dakika

Cam filmlerinin araçlarınıza estetik bir görünüm kazandırdığı gerçektir fakat bunun ötesinde cam filmi uygulamasının sağlık açısından da önemi vardır.
Cam filmleri Güneş’ten gelen ultraviyole ışınları %99’a varan oranda absorbe ederler ve aynı zamanda aracın içine işleyen ısıyı da renk tonlarına göre %30’dan %55’e kadar izole ederler. 3m cam filmi uygulaması ise ısıyı tutmak için daha etkili bir seçenektir. Cildi hassas olan kişiler ve özellikle bebekler için UV ışınlarına maruz kalmamak çok önemlidir ve aracınızda cam filmleri bu konuda üstlerine düşen görevi başarı ile yerine getirirler.
Oto cam filmleri ısıyı izole etmeye yardımcı olduklarından araç içi sıcaklığını ayarlamak daha kolay olur ve klimanızı daha az çalıştırmaya başlarsınız. Cam filmleri aynı zamanda aracınızın camını sağlamlaştırırlar. Herhangi bir kaza anında camınızın direncini artırır ve camın parçalanmadan bir arada durmasına yardımcı olur. Cam filmlerinin bu özelliği aracı aynı zamanda hırsızlığa karşı korumakta da yardımcı olur. Hırsız camı kırmak istediğinde cam filmi camın parçalanmasını daha güç bir hale getirecektir.
Cam filmleri estetik ve mahremiyet açısından fiyat performans oranı çok iyi bir üründür. Zevkinize göre koyulukta ve renkte seçenekleri mevcuttur. Cam filmi fiyatları ise ürünün kalitesine ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Piyasada düşük fiyatlı kalitesiz ürünler de mevcuttur fakat bu ürünleri satın almanızı tavsiye etmemekteyiz. İçlerindeki yapışkanların ve yapıldığı malzemelerin türü sağlığınızı tehdit etmekte sizi UV ışınlarından da yeteri kadar koruyamayabilmektedirler. Bu yüzden kaliteli bir ürün kullanmanız hem ürünün uzun ömürlü olması hem de sizin sağlığınız açısından çok önemlidir.
Cam filmi garantisi ürünün kalitesine göre 10 yıl civarına çıkabilmektedir. Cam filmi kaplama işlemi yapıldıktan sonra camların açılıp kapanmaması yapışma aşamasındaki cam filminizin yıpranmaması için çok önemlidir.

Cilalı Yıkama (4x4)

4x4 araç için yıkama ve ardından cilalama işlemiDetaylı İncele

100 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 40 Dakika

Arabanızın üzerine yapışan tozlar ve yabancı maddeler sürüş sırasında yüksek hızlarda aracınızın dış cephesine nüfus edebilmektedir. Bunun önüne geçmek için aracınıza düzenli olarak dış yıkama hizmeti uygulatmanız gerekir. Eğer bu işleme ekstra bir işlem uygulanmasını istiyorsanız aracınıza cilalı yıkama hizmeti uygulatabilirsiniz.
Cilalı yıkama hizmeti esnasında dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Kullanılan madde ile de değişebilmekle beraber, kullanılan konsantre cilalı köpük 60 lt tank için 1 litre konsantre madde olacak şekilde karıştırılmalıdır. Ardından basınçlı su ile birlikte, basınç 100 barı geçmeyecek ve 30 santimetreden yakın olmayacak şekilde aracın dış kısmına uygulanmalıdır. Uygulama sonrasında düzgün verimi alabilmek için 4-5 dakika beklenmelidir. Ardından durulama işlemi yapılıp mikrofiber bez ile kurulaması yapılır.
Ürünün konsantresi yüksek olursa veya araç üzerinde fazla kalırsa araç yüzeyine ve eğer varsa koruma filmi gibi uygulamalara zarar verebilir. Basınçlı su 30 santimetreden yakın uygulanırsa yine bu kısımlarda hasar oluşabilir.

Cilalı Yıkama (Otomobil)

Otomobil için yıkama ve ardından cilalama işlemiDetaylı İncele

80 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 40 Dakika

Arabanızın üzerine yapışan tozlar ve yabancı maddeler sürüş sırasında yüksek hızlarda aracınızın dış cephesine nüfus edebilmektedir. Bunun önüne geçmek için aracınıza düzenli olarak dış yıkama hizmeti uygulatmanız gerekir. Eğer bu işleme ekstra bir işlem uygulanmasını istiyorsanız aracınıza cilalı yıkama hizmeti uygulatabilirsiniz.
Cilalı yıkama hizmeti esnasında dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Kullanılan madde ile de değişebilmekle beraber, kullanılan konsantre cilalı köpük 60 lt tank için 1 litre konsantre madde olacak şekilde karıştırılmalıdır. Ardından basınçlı su ile birlikte, basınç 100 barı geçmeyecek ve 30 santimetreden yakın olmayacak şekilde aracın dış kısmına uygulanmalıdır. Uygulama sonrasında düzgün verimi alabilmek için 4-5 dakika beklenmelidir. Ardından durulama işlemi yapılıp mikrofiber bez ile kurulaması yapılır.
Ürünün konsantresi yüksek olursa veya araç üzerinde fazla kalırsa araç yüzeyine ve eğer varsa koruma filmi gibi uygulamalara zarar verebilir. Basınçlı su 30 santimetreden yakın uygulanırsa yine bu kısımlarda hasar oluşabilir.

Çocuk Koltuğu Temizleme

Mikroorganizmaların hızlıca üreyebilecekleri bir ortam olan çocuk koltuklarının temizliği işlemiDetaylı İncele

60 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 30 Dakika

Çocuk koltuğu temizleme işlemi oto kuaför hizmetleri arasında en dikkat edilip atlanılmaması gereken işlemlerin başında gelir. Bunun sebebi ise meydana gelen kirlenmenin çocukların sağlığını olumsuz etkileyebilecek olmasıdır.
Çocuk koltukları başta kusma ve yemek artığı gibi sebepler olmak üzere çeşitli sebeplerden dolayı kirlenebilmektedir. Bu kirlenmeler ise çocuk koltuklarında çeşitli zararlı mikro organizmaların üreyip çocuklarımızın sağlığını tehdit etmektedir. Bunun önüne geçmek için çocuk koltuğu temizleme işleminin hassaslığını unutmamalı ve kısa periyotlarla bu işlemi uygulatmalıyız.
Uygulama sırasında koltuğun bağlantı noktalarının temizliğine dikkat etmeli, PH derecesi 9’dan yüksek ürünler çocukların sağlığını olumsuz etkileyebileceği için bu tür ürünlerin kullanımına dikkat edilmemeli ve bu koltuk temizleme hizmeti sonrası kurutma işlemi de mutlaka yaptırılmalıdır. Çocuk koltuğu temizleme işlemi sonrasında detaylı iç temizlik ve ozonla dezenfektasyon hizmeti uygulanması araç içinde genel bir steril ortamın oluşmasını sağlayacak, hem çocuğunuzun ve sizin sağlığınızın korunumunu en üst düzeye çıkarıp hem de bu koltuk temizleme işleminin etkisini artıracaktır.

Deri Koltuk ve Aksam Temizleme - Bakımı

Aracın deri koltuk ve aksamları için temizleme ve bakım hizmetiDetaylı İncele

149 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 45 Dakika

Genellikle araçların satışı sırasında opsiyonel olarak satılan deri koltuklar araçlarımıza farklı bir hava katmaktadır. Bu etkiyi zedelememek ve aracınızın deri koltuklarına nefes aldırmak için aracınızın deri koltuk temizleme ve bakım hizmetini aksatmadan yaptırmanız gerekir.
Yüksek PH dereceli deri koltuk temizleme ürünleri koltuklara zarar verebileceği için deri koltuk temizliği işleminde PH değeri 10’un üzerinde olmayan ürünler kullanılmalıdır. Bu koltuk temizliği sırasında koltuk temizleyiciler önce kullanılır, çıkmayan lekeler için leke çıkarıcılar, tozdan oluşan lekelerde ise süngerler kullanılır. Temizleme işlemi esnasında koltuğun kızaklarına ve emniyet kemeri bağlantı noktalarının temizliğine dikkat edilmelidir. Koltuk üzerindeki elektronik sistemleri de eğer varsa unutmamalı, temizlerken bu kısımlara dikkatli yaklaşmalıyız. Koltuk tuşlarına sıvı temasını önlemeli, ısıtıcılı koltukların rezistanslarının zarar görebileceğini unutmayarak koltuklara fazla baskı uygulamamalıyız.
Temizleme işlemi sonrasında ise koltuklara deri bakım losyonu uygulanmalıdır. Bu işlem sonrasında deri yumuşar, nefes alır ve üzerindeki kötü kokuyu atar. Bakım ile beraber temizlik işleminizi periyodik olarak yaptırmazsanız koltuklarınızda çatlamalar meydana gelebilir ve bu çatlamaların arası kir ile dolarak daha kötü bir görünüm oluşturabilir. Bir sonraki aşamada ise deri koltuk döşemesi sertleşerek ve çatlayarak geri dönülmesi zor bir duruma gelebilir.

Detaylı İç Temizlik ve Sterilizasyon (İç Kuaför)

Aracın koltuk, bagaj, tavan, taban, torpido, plastik aksamlar, camlar ve kapı içi temizliği hizmetiDetaylı İncele

349 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 2 Saat

Gerek trafik gerekse günlük yaşantımızdan dolayı araçlarımızda çokça vakit geçirmekteyiz. Zaman zaman bir nevi ikinci evimiz haline gelen arabalarımıza dışarıdan zararlı mikro-organizmaları taşımaktayız. Bu canlıları aracımızın tutma koluna, direksiyonuna, koltuk ve döşemeleri gibi parçalarına kolayca bulaştırmaktayız. Eğer klimamız temiz ve steril bir halde değilse aracımızın kliması da mikro-organizmaların üreme haline gelebilmekte ve oradan da tüm araca yayılabilmektedir.
Evimizin farklı kısımları için farklı temizleme ürünleri ve farklı işlemler kullandığımız gibi, bir nevi ikinci evimiz haline gelen aracımız için de farklı ürün ve hizmetler kullanmalıyız. Detaylı iç temizlik ve sterilizasyon hizmetini ise bu ev temizliğine benzetebiliriz. Bu hizmet koltuk temizliği, cam temizliği, tavan temizliği, bagaj temizliği, plastik aksam temizliği, torpido temizliği ve kapı içi temizliğini kapsamaktadır.
Her işlem için en uygun ürünü kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Örneğin; genel olarak araba temizlik ürünlerinde PH derecesi 9-10 civarındayken kirlenmenin daha yüksek olduğu taban halısında PH derecesi daha yüksektir. Bu işlemin 6 ayda bir tekrarlanmasını, eğer araçta çocuk da seyahat ediyorsa bu periyodun daha da kısa olmasını tavsiye ediyoruz. Detaylı temizlik sonrası kurutma işlemi es geçilmemelidir aksi halde araçta kokma oluşabilir. Tamamlayıcı hizmet olarak piyasada ozonlama diye de tabir edilen ozonla dezenfektasyon hizmetini önermekteyiz. Bu sayede aracınızda neredeyse yüzde yüze yakın steril bir ortama kavuşabilirsiniz.

Dış Yıkama (4x4)

4x4 araç araç için dış yıkama hizmetiDetaylı İncele

20 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 20 Dakika

Araba yıkama işleminde gözümüzün görebildiği kirlerin yanı sıra görünmeyen kirler de mevcuttur. Bu kirler yüksek sürat esnasında aracın dış kısmına yapışmaktadır ve temizlenmesi önem arz etmektedir. Dış yıkama bu nedenden dolayı araç temizliğinde önemli bir yere sahiptir.
Aracınızı teslim edeceğiniz oto yıkama hizmeti veren iş yeri çalışanlarının işinin uzmanı olması ve doğru oto yıkama malzemeleri kullanılması gerekir. Oto yıkama işlemi için özel üretilmiş oto yıkama şampuanları dış yıkama esnasında kullanılması gereken ürünlerdendir çünkü aracın boyası veya araca yapılan çeşitli uygulamalara uygu olmayan kimyasallarla hazırlanmış temizlik malzemeleri araçların boyasına ve dış cephesine yapılmış seramik kaplama ve cam filmi gibi uygulamalara zarar verebilmektedir. Yapılan yanlış bir işlem aracın boyasına, uygulanmış seramik kaplamaya ve filmlere zarar verebilir. Dış yıkama işlemi sırasında suyun basıncı 100 barı geçmemeli, yıkama makinesi araca çok yakın tutulmamalı ve silme işlemi nazik bir biçimde araç temizliğine uygun bir sünger ile yapılmalıdır. Basıncın fazla olması durumunda araç boyasında veya var ise boya koruma uygulamasında istenmeyen hasarlar meydana gelebilmektedir
Dış yıkama hizmetinde öncelikle araç basınçlı su ile kaba kirlerinden arındırılır. Sonrasında ise oto yıkama şampuanı ile araç köpüklenir ve sünger ile aracın dış kısmı temizlenir. Sonrasında ise araç durulanır ve mikrofiber bezler ile silinir.

Dış Yıkama (Otomobil)

Otomobil için aracın dışını yıkama hizmetidirDetaylı İncele

15 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 20 Dakika

Araba yıkama işleminde gözümüzün görebildiği kirlerin yanı sıra görünmeyen kirler de mevcuttur. Bu kirler yüksek sürat esnasında aracın dış kısmına yapışmaktadır ve temizlenmesi önem arz etmektedir. Dış yıkama bu nedenden dolayı araç temizliğinde önemli bir yere sahiptir.
Aracınızı teslim edeceğiniz oto yıkama hizmeti veren iş yeri çalışanlarının işinin uzmanı olması ve doğru oto yıkama malzemeleri kullanılması gerekir. Oto yıkama işlemi için özel üretilmiş oto yıkama şampuanları dış yıkama esnasında kullanılması gereken ürünlerdendir çünkü aracın boyası veya araca yapılan çeşitli uygulamalara uygu olmayan kimyasallarla hazırlanmış temizlik malzemeleri araçların boyasına ve dış cephesine yapılmış seramik kaplama ve cam filmi gibi uygulamalara zarar verebilmektedir. Yapılan yanlış bir işlem aracın boyasına, uygulanmış seramik kaplamaya ve filmlere zarar verebilir. Dış yıkama işlemi sırasında suyun basıncı 100 barı geçmemeli, yıkama makinesi araca çok yakın tutulmamalı ve silme işlemi nazik bir biçimde araç temizliğine uygun bir sünger ile yapılmalıdır. Basıncın fazla olması durumunda araç boyasında veya var ise boya koruma uygulamasında istenmeyen hasarlar meydana gelebilmektedir
Dış yıkama hizmetinde öncelikle araç basınçlı su ile kaba kirlerinden arındırılır. Sonrasında ise oto yıkama şampuanı ile araç köpüklenir ve sünger ile aracın dış kısmı temizlenir. Sonrasında ise araç durulanır ve mikrofiber bezler ile silinir.

Dış Yüzey Temizliği

Boya yüzeyine yapışan reçine, kir ve toz gibi istenmeyen maddelerin temizlenme işlemiDetaylı İncele

250 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 1 Saat

Boya yüzeyine yapışan tozlar, reçineler ve ziftler aracınızın boyasına çok ciddi zararlar verebilmektedir. Bu zarar boyanızın delinmesine kadar gidebilmektedir. Bu zararın önüne geçebilmek için aracın dış yüzey temizliğini düzenli şekilde yaptırmanız ve aracın her bölgesine en uygun malzemeler kullanmanız gerekmektedir. Kaplama ve boya koruma işlemleri öncesinde de dış yüzey temizliği yaptırmanızı öneririz.
Aracın dışına yapışmış her tür yabancı madde için özel bir temizleme ürünü kullanılması gerekir. Bu yabancı maddeyi belirleyip, en uygun araç yüzeyi temizlik ürününü kullanmanız aracınızın boyası için daha uygun olacaktır. Yanlış ürün kullanılması durumunda boyada hasar ve ürün performansının beklenenin altında kalması olası bir durumdur. Oto cam temizliği için ise uygun cam temizlik ürünleri ile temizleme işlemlerini gerçekleştirdikten sonra araç camını cam cilası ile cilalatmalısınız.

Döşeme Koruma

Aracınızın döşemesi için koruma hizmetiDetaylı İncele

150 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 1 Saat

Araç döşemeleri gün içinde sıkça temas ettiğimiz için veya araç içinde yaşanan bazı sıvı dökülmesi gibi kazalardan dolayı kirlenebilmektedir. Bunların önüne geçmek için yapacağınız şeylerden biri ise döşemelerinize koruma hizmeti uygulatmaktır.
Araç döşeme koruma işlemi aracın döşemelerine uygulanacak madde ile döşemelerin toz, kir, su ve yağa karşı korunur hale getirir. Bu koltuk koruma spreyi aracın döşemelerini mikroskobik olarak sararak döşemenin iç kısımlarına bu maddelerin geçişini engeller ve onları iter. Aynı zamanda bu işlem Güneş ışınlarına karşı döşemeleri dirençli hale getirir ve onların kolayca solmasını engeller. Oto koltuk döşeme temizliğinin görülmeyen bir faydası ise araçların satış fiyatlarında çok etkili olmasıdır. Alıcının aracın iç tarafında en göze çarpacak kısmı döşemelerdir ve bu da satışı etkiler. Maksimum bir yıllık periyotlarla yapılmak üzere döşeme koruma işlemi uzman kişilerce ve kaliteli malzemeyle tekrarlanırsa döşemelerinizin korunmasında gözle görülecek bir etki oluşacaktır.

Far Çizik Giderme, Parlatma ve Koruma

Aracın farlarında meydana gelen çizikleri giderme, farı parlatma ve koruma uygulamasıDetaylı İncele

99 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 1 Saat

Araçlar için farların bakımı büyük önem taşır. Çünkü günümüzde genellikle insanlar akşamları da yolculuk yaparlar ve bu yolculuklarda farların önemi çoktur. Birçok olumsuz hava koşulu ve çevre kirliliği sebebiyle farlarda farklı hasarlar meydana gelmektedir. Bu hasarlar yüzünden gece görüş mesafesinde önemli ölçüde kayıplar oluşur. Bu durum sürücüler için büyük bir sorun oluşturur. Bu sorunları ortadan kaldırmak için birçok farklı işlem vardır.
Far çizik giderme hizmeti bunlardan biridir. Birçok olumsuz hava koşulu ve çevresel etkenler (çalı, taş vb) den dolayı far çamlarında büyük çizikler meydana gelir. Bu hasarlar gece görüşünü önemli ölçüde olumsuz etkiler. Bu durum sürücülerin can ve mal güvenliğine önemli ölçüde tehlikeye sokar. Bu çizikleri ortadan kaldırmak için far çizik giderme hizmeti zımpara yardımıyla uygulanır. Bu işlemde cam yüzeyin parlatılmasında kullanılan malzemeler kaliteli olmalıdır. Bazen olumsuz hava koşullarından dolayı far camlarında kararmalar ya da sararmalar meydana gelir. Bu durum sürücünün görüş seviyesinin düşmesine neden olur. Özellikle sis farları olumsuz hava şartlarında sürücünün önünü görebilmesinde büyük önem taşır. Fakat bu sis farlarının camlarındaki bozulmalar görüşlerini önemli ölçüde azalır. Bu yüzden sisli havalarda büyük trafik kazaları meydana gelebilir. Bu sorunları ortadan kaldırmak için far çizik giderme, far parlatma ve far koruma işlemleri uygulanmalıdır. Tabi bunu yanı sıra far camlarının değişimi de söz konusu oluşabilir fakat iyi değiştirilmez ve boşluk kalırsa bu farların buğulanmasın hatta sararma ve kararmanın daha fazla olmasına neden olur bu yüzden orijinal farların kullanılması ve tamir ettirilmesi çok önemlidir.

Far Koruyucu Film Uygulama

Aracın farına dış etkilere karşı koruyucu film uygulamaDetaylı İncele

150 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 1 Saat

Güvenli sürüşümüz için far, aracın önemli donanımlarında biridir. Özellikle hava karardığında farın aydınlatmasına ihtiyaç duyarız. Ancak bazı durumlarda farlarımızın aydınlatma özelliği azalabilmektedir. Farlar, güneşin yoğun UV ışınlarından ve hava şartlarında etkilenerek zamanla solmalara maruz kalmaktadır. Gün geçtikçe bu solma daha da artarak aydınlatma durumunu azaltır ve böylelikle aracın görüş mesafesi kısıtlanır. Güvenlik açısından büyük sorunlar teşkil edebilecek olan bu durum, far koruyucu film uygulaması ile giderilebilir. Ayrıca aracınıza uygulatabileceğiniz çeşitli koruma filmi uygulamaları da mevcuttur. Bu uygulamalar boya koruma uygulamaları gibi kolayca uygulanabilmektedir.

Far, Stop Lambası Temizleme

Aracın far ve stop lambalarının temizleme işlemidirDetaylı İncele

100 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 2 Saat

Far temizliği, stop temizliği ve parlatma işlemleri sürüş emniyeti için çok önemli bir yere sahiptir. Zamanla sararma yapmış veya buğulu gibi gözüken farlar sürücünün görüşünü geceleri kısmakta ve aynı şekilde sararma yapmış veya buğulu stop lambaları ise araçların arkadan görülmelerini zorlaştırmaktadır.
Far temizliği ve parlatma işlemine başlamadan önce sararmanın içte mi veya dışta mı olduğunu belirlemek gerekir. Uygulama sırasında farın sararma derecesine göre değişik cam cilaları ve zımparalar kullanılmalıdır. Uygulamaya başlanmadan önce far ve stop kenarlarına maskeleme yapılmalı, bu kısımlar koruma altın alınmalıdır. Zımparalama sırasında da sararmanın yoğun olduğu bölgeye özen gösterilmelidir. Zımparalama işlemi başlatılmadan önce de bu yüzeyin ıslatılması gerekir. Eğer yapılmazsa, farlar ve stop lambaları geriye dönüşü olmayan bir çizilmeye maruz kalabilir.

Güvenlik Cam Filmi Uygulama

Standart cam filmlerinden daha kalın olan ve camın kırılmasını önemli ölçüde engelleyen güvenlik cam filmi uygulanması hizmetidirDetaylı İncele

1000 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 45 Dakika

Güvenlik cam filmleri klasik cam filmlerinin sahip olduğu tüm özelliklere sahiptir. Aynı şekilde UV ışınlarını %99’a kadar absorbe eder, ısı izolasyonu sağlar, şık gözükür ve tabi ki camların direncini artırır ve onu bir arada tutmaya yardımcı olur.
Güvenlik cam filmi standart oto cam filminden 5 kat daha dayanıklıdır. Bu özelliği de camın kırılmasını çok zor hale getirir. Bir kaza anında camın parçalanıp herhangi bir yaralanmaya sebep olmasına engel olur veya aracın içinden fırlamaları da önler. Aynı zamanda hırsızlık için de önemli bir koruyucudur. Aracınızda güvenlik cam filmi olması taktirde camı kırmak çok zor bir hal alacaktır. Artan terör saldırılarını da göz önünde bulundurduğumuzda aracınıza bu işlemi yaptırmak pek de mantıksız değildir.
Güvenlik cam filmi uygulamasında diğer cam filmlerinden farklı bir fiyatlandırma uygulaması bulunmaktadır. Bu hizmetin fiyatının oto cam filmi fiyatından yüksek olması sizi şaşırtmamalıdır. Beklenilen özellikler ise çabuk solmaması, çizilmemesi ve zararlı kimyasallar içermemesidir.
Aracınıza güvenlik cam filmi uygulaması yapıldıktan sonra 3 gün camlarınızı açmamanız uygulamanın sağlığı açısından önemlidir. Kuruma ve yapışma aşamasındaki ürünün sabit kalması gerekir. Bu ürünün özelliklerinden tam faydalanabilmek için kaliteli ürünler kullanmalısınız. Kaliteli bir ürünün garanti süresi 10 yıla kadar çıkabilmektedir.

Hidrokarbon Kaplama

Esnek ve sert yapısıyla boyayı sararak çiziklerin boyaya ulaşmasını engellerDetaylı İncele

2500 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 8 Saat

Aracınızı dış etmenlerden korumak ya da dış görünümünde yer alan çizik ve bozuklukları onarmak istiyorsanız bunu farklı yollarla gerçekleştirebilirsiniz. Aracınızın dışı nem, ısı değişimler, güneş ışığı ve bunun gibi pek çok farklı etmenden etkilenir ve zamanla deformasyona uğrayabilir. Bu deformasyonu önlemenin pek çok farklı yolu vardır. Bu yollardan bir tanesi de hidrokarbon kaplamadır.
Hidrokarbon kaplama son zamanlarda sıkça kullanılan araç içi ve araç dışı kaplama yöntemidir. Hidrokarbon kaplama araç içinde tavan ve arzu edilen başka parçalara uygulanabildiği gibi araç dış kaplamasında da sıklıkla kullanılmaktadır. Hidrokarbon kaplama ince karbon folyolardan oluşan dayanıklı malzemenin araç üzerine ya da araç içi parçalara kaplama yoluyla uygulanmasıyla oluşur.

İç - Dış Yıkama (4x4)

4x4 araç için iç-dış yıkama hizmetiDetaylı İncele

40 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 30 Dakika

İç dış yıkama hizmetinde adından da anlaşılacağı üzere iç yıkama ve dış yıkama işlemleri beraber yapılır. Detaylı iç temizlik ve dış yüzey temizliği hizmetlerinin beraber uygulanması ise iç-dış yıkama hizmetinin daha etkili hali sağlıklı hali olarak düşünülebilir.
İç dış yıkama uygulamasında aracın dış kısmı, kapı içi kenarları, paspaslar, bagaj halısı ve motor yıkanır. Yıkama esnasında basınçlı suyun 30 santimetreden fazla yüzeye yaklaştırılmamasına özen gösterilmelidir. Aksi halde boyada geriye dönülmez zararlar verebilir. Araç dışı köpüklenir ve tekrar yıkandıktan sonra kapı içleri ile beraber mikro fiber bez ile silinir. Paspas kısımları ve koltuklar süpürge ile süpürülür. Araç torpidosu ve ön panel mikro fiber bezler ile plastik aksam temizleyici ürünler kullanılarak silinir.

İç - Dış Yıkama (Otomobil)

Otomobil için iç-dış yıkama hizmetiDetaylı İncele

30 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 25 Dakika

İç dış yıkama hizmetinde adından da anlaşılacağı üzere iç yıkama ve dış yıkama işlemleri beraber yapılır. Detaylı iç temizlik ve dış yüzey temizliği hizmetlerinin beraber uygulanması ise iç-dış yıkama hizmetinin daha etkili hali sağlıklı hali olarak düşünülebilir.
İç dış yıkama uygulamasında aracın dış kısmı, kapı içi kenarları, paspaslar, bagaj halısı ve motor yıkanır. Yıkama esnasında basınçlı suyun 30 santimetreden fazla yüzeye yaklaştırılmamasına özen gösterilmelidir. Aksi halde boyada geriye dönülmez zararlar verebilir. Araç dışı köpüklenir ve tekrar yıkandıktan sonra kapı içleri ile beraber mikro fiber bez ile silinir. Paspas kısımları ve koltuklar süpürge ile süpürülür. Araç torpidosu ve ön panel mikro fiber bezler ile plastik aksam temizleyici ürünler kullanılarak silinir.

İç Koruma

Aracın iç kısmını lekelerden ve dışarıdan gelecek çeşitli zararlardan koruma hizmetiDetaylı İncele

49 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 2 Saat

İç koruma uygulaması aracın döşeme, taban halısı ve plastik aksam koruma hizmetidir. Bu hizmette amaç aracın bu kısımlarını kalıcı kir ve lekelerden korumaktır. Uygulanan döşeme koruma ve halı koruma ürünleri uygulandıkları kısımın liflerine nüfus ederek bir koruma sağlarlar ve sıvı geçişine engel olurlar. Plastik aksam koruma ürünü ise uygulandıkları kısımda toz itici bir özellik ortaya çıkarırlar ve kirin yapışmasını önlerler. Aynı zamanda plastik aksamların güneş ışınlarından etkilenip solmasının da önüne geçilir.
Deri yüzeyler için deri besleyici ve deri bakım ürünleri uygulanır. Bu ürünler derinin esneklik ve yumuşaklığını korumasını sağlayıp, çatlamaların önüne geçmeye yardımcı olur.
İç Koruma hizmeti sonrası araç içi temizliği çok daha kolay hale gelmektedir. Çoğu zaman bir kirlenme sonrası nemli bir bez ile temizleme işlemi yapılabilmektedir. İç koruma işleminin ömrü yaklaşık olarak bir yıldır. Her yıl düzenli olarak bu işlem tekrarlandığında araç içi sürekli olarak kalıcı kirlenmelerden korunmuş olur.

İç Yıkama (4x4)

4x4 araç için iç yıkama hizmetiDetaylı İncele

20 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 15 Dakika

Aracınız çamurlu arazilerden ya da dağ yollarından geçmesi dolayısıyla aracınızın hem içi hem dışı kirlenmiş olabilir. Aracınızın dış temizliği önemli olduğu gibi iç temizliği de oldukça önemlidir. Oturduğumuz yerin ve soluk aldığımız ortamın temiz olmasını hepimiz isteriz. Bu nedenle iç yıkama hizmetlerinden faydalanarak aracınıza detaylı iç temizlik yaptırabilirsiniz. İç temizlik uygulamaları paspasların temizliği, koltukların temizliği, plastik aksamların temizliği, klima temizliği ve genel süpürme işlemlerini kapsar.
İlk olarak paspaslar yerinden çıkarılır ve özel oto temizlik malzemeleri ile paspaslar yıkanır ve temizlenir. Ardından araç içi, araçlar için üretilmiş süpürgelerle dip bucak süpürülür. Tozlarından arındırılan aracın koltukları, koltuklara özel sprey temizleyicilerle silinir ve temizlenir. Bu işlemden sonra aracın plastik aksamları yani kapı içleri, direksiyon, ön panel gibi parçalar yine bu bölgelere özel temizlik malzemeleriyle iyice temizlenir. Aracın gözle görünür tüm parçaları temizlendikten sonra son adım olarak klimanın havayı verdiği kanallar temizlenir, bu işlemden önce klima tam kapasite çalıştırılır ve dışarıya hava gelmesi sağlanır. Hava ve bir fırça yardımıyla klima kanalları da temizlenerek iç yıkama işlemi tamamlanır.

İç Yıkama (Otomobil)

Otomobil için iç yıkama hizmetiDetaylı İncele

15 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 15 Dakika

Araçların içleri özellikle kış ve sonbahar aylarında karlı, pis ya da ıslanan ayakkabılar nedeniyle çok kirlenir. Yaz aylarında ise klimanın kaldırdığı tozlar ve camların çok açılmasından dolayı aracın içine dolan toz ve pislikler aracı kirletir. Oluşan bu toz ve pisliklerin temizlenmesi için iç yıkama yapılması şarttır.
İç yıkama yapılırken oto yıkama malzemeleri kullanılır. Bu malzemeler hem insan sağlığı için hem de araçta kullanılan malzemelerin iyice temizlenmesi için önemlidir. İlk iş olarak paspaslar araçtan çıkartılır. Paspasın kauçuk ya da halı olmasına göre kullanılan temizlik malzemeleri değişiklik gösterir. Paspasların çıkarılması ve temizlenmesinin ardından aracın içi ayrıntılı şekilde süpürülür. Bu işlemde araçlar için üretilmiş süpürgeler kullanılır. Süpürme işleminin ardından kumaş bölgelerin temizlenmesine sıra gelir. Eğer araç koltuklarınız deri ise deri için özel üretilmiş temizlik malzemeleri kullanılır. Koltuklar kumaş ise bu kumaşlar için özel üretilmiş temizlik ürünleriyle araç koltukları temizlenir. Aracın ön tarafına ve kapılara gelindiğinde bu bölgelere özel matlık veya parlaklık veren temizlik spreyleriyle bu bölgeler temizlenir. Son olarak da klima kanal temizliği yapılarak araç içi temizleme uygulaması tamamlanır.

İki Dikiz Aynası veya Kapı Eşiği Poliüretan Film Kaplama

Hasar almaya açık iki dikiz aynası veya kapı eşiğini sürtme ve çizilmelere karşı dayanıklı yaklaşık 200 mikron kalınlığındaki poliüretan ile kaplamaDetaylı İncele

300 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 45 Dakika

Aracınızı korumak için yapabileceklerinizin arasında başı çeken uygulamalar arasında boya koruma olduğunu söylesek yanlış olmaz. Bunun için yapabileceğiniz en iyi işlem ise aracınıza koruma filmi uygulatmaktır. Bu koruma filmleri aracınız seyir halindeyken ona isabet edebilecek taşlardan ve maddelerden aracınızı ve boyasını korur. Çeşitli manevralar sırasında araçta meydana gelebilecek olası çizikleri önler.
Aracınızın ikiz dikiz aynasına veya kapı eşiğine bir koruma uygulatmak istiyorsanız bunun en iyi yolu poliüretan koruma kaplaması uygulatmaktır. Poliüretan uygulaması diğer benzer kaplama uygulamalarından daha etkilidir. Bu filmin kalınlığı yaklaşık 200 mikron olup diğer filmlerden hem daha kalın hem de daha esnektir. Tam kaput poliüretan film uygulamasının araçtan çıkartılması da kolaydır. Aynı zamanda çok güneş ışığında maruz kalan araçlarda oluşan renk solmalarını da önler.
Kaliteli malzemeden ve usta bir işçilikle yapılan poliüretan film uygulamasının ömrü yıllarcadır. Uzun yol araç kullanan sürücülerin araçlarında çeşitli taş izi olabileceği için uzun yol araç kullananlara ve aracını uzun süre güneş altında bırakanlara bu uygulamayı özellikle tavsiye etmekteyiz.

İki Dikiz Aynası veya Kapı Eşiği PVC Film Kaplama

Hasar almaya açık iki dikiz aynası veya kapı eşiğini sürtme ve çizilmelere karşı dayanıklı yaklaşık 100 mikron kalınlığındaki pvc ile kaplamaDetaylı İncele

200 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 45 Dakika

Aracınızı oto koruma filmleri ile kaplatmak, aracınızı taş atıklarından, çizilmelerden, sürtmelerden ve bunun gibi aracınızın dış görünüşünde kötü etki bırakacak talihsizliklerden korumanın en etkili yollarından biridir. Araba koruma uygulamalarında ise PVC kaplama her ne kadar poliüretan kaplama kadar etkili olmasa da ona nazaran daha uygun fiyatlı bir uygulamadır.
100 mikron civarı bir kalınlığa sahip olan PVC kaplama, esnek ve sert bir yapıya sahiptir. Aracınızı park manevraları sırasında oluşabilecek sürtmelerden, uzun yolculuklarda meydana gelebilecek taş atıklarından korur. Aracınızın boyası zamanla ultraviyole ışınları yüzünden solabilmektedir. PVC kaplama bunu önlemesi sayesinde aracınızın boyasının parlaklığını korumasına yardımcı olur.
Aracınızın PVC kaplamasına şeffaflık ve parlaklık hakimdir. Neredeyse görünmez bir uygulamadır. Doğru, kaliteli malzeme ve usta bir işçilikle yıllarca kullanılabilir. Koruma filmi sökme işlemi ise kolaylıkla gerçekleşir ve bir iz bırakmaz. Bu işlemin de uzman kişilerce yapılmasını tavsiye ediyoruz.

İki Kapı Cam Filmi Uygulama

Aracın iki kapısının camına cam filmi uygulama işlemiDetaylı İncele

200 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 1 Saat

Cam filmlerinin araçlarınıza estetik bir görünüm kazandırdığı gerçektir fakat bunun ötesinde cam filmi uygulamasının sağlık açısından da önemi vardır.
Cam filmleri Güneş’ten gelen ultraviyole ışınları %99’a varan oranda absorbe ederler ve aynı zamanda aracın içine işleyen ısıyı da renk tonlarına göre %30’dan %55’e kadar izole ederler. 3m cam filmi uygulaması ise ısıyı tutmak için daha etkili bir seçenektir. Cildi hassas olan kişiler ve özellikle bebekler için UV ışınlarına maruz kalmamak çok önemlidir ve aracınızda cam filmleri bu konuda üstlerine düşen görevi başarı ile yerine getirirler.
Oto cam filmleriısıyı izole etmeye yardımcı olduklarından araç içi sıcaklığını ayarlamak daha kolay olur ve klimanızı daha az çalıştırmaya başlarsınız. Cam filmleri aynı zamanda aracınızın camını sağlamlaştırırlar. Herhangi bir kaza anında camınızın direncini artırır ve camın parçalanmadan bir arada durmasına yardımcı olur. Cam filmlerinin bu özelliği aracı aynı zamanda hırsızlığa karşı korumakta da yardımcı olur. Hırsız camı kırmak istediğinde cam filmi camın parçalanmasını daha güç bir hale getirecektir.
Cam filmleri estetik ve mahremiyet açısından fiyat performans oranı çok iyi bir üründür. Zevkinize göre koyulukta ve renkte seçenekleri mevcuttur. Cam filmi fiyatları ise ürünün kalitesine ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Piyasada düşük fiyatlı kalitesiz ürünler de mevcuttur fakat bu ürünleri satın almanızı tavsiye etmemekteyiz. İçlerindeki yapışkanların ve yapıldığı malzemelerin türü sağlığınızı tehdit etmekte sizi UV ışınlarından da yeteri kadar koruyamayabilmektedirler. Bu yüzden kaliteli bir ürün kullanmanız hem ürünün uzun ömürlü olması hem de sizin sağlığınız açısından çok önemlidir.
Cam filmi garantisi ürünün kalitesine göre 10 yıl civarına çıkabilmektedir. Cam filmi kaplama işlemi yapıldıktan sonra camların açılıp kapanmaması yapışma aşamasındaki cam filminizin yıpranmaması için çok önemlidir.

Infinity Kaplama

Boyada parlaklık ve su tutmama özelliği sağlayan kaplama uygulamasıDetaylı İncele

2250 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 8 Saat

Araç kaplama işlemi aracı dış etmenlerden korumak amacıyla sıkça başvurulan bir yöntemdir. Bununla birlikte araç yüzeyinde oluşan deformasyonları gidermek için de bu yönteme sıkça başvurulur. Araç dışı kaplama ürünleri çeşitlilik göstermektedir. Bu kaplama ürünleri uygulama yöntemleri ve üretildikleri maddelere bağlı olarak koruma özellikleri bakımından farklılık gösterir. İnfinity kaplama da bu kaplama türlerinden bir tanesidir. İnfinity kaplama diğer kaplama ürünlerimden farklı olarak daha parlak ve kusursuz bir dış yüzey görünümü sağladığından estetik görünüm arayan kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilir. Bununla birlikte dış cephe araç koruma uygulamaları arasında en dayanıklı olan uygulama olarak kabul edilmektedir.

Jant - Lastik Temizleme

Janta zarar verebilecek kir ve balata tozlarını temizleme işlemiDetaylı İncele

50 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 30 Dakika

Jant ve lastik sadece dış etmenler ile değil aracın kendisinden kaynaklanan sebeplerden de kirlenebilmektedir. Bunun başında balata tozlarından kaynaklanan kirlenme gelmektedir. Bu balata tozları araç jantına yapışarak janta zarar verebilmektedir. Bu gibi durumların önüne geçmek için jant temizleme işlemi araca uygulanmalıdır.
Uygulama sırasında jant temizleyiciyi direkt bir şekilde fren disklerine ve balatalarına sıkılmaması gerekir. Bu gibi durumlarda fren diskleri ve balatalar zarar görebilir. Ürün jantlara püskürtülür ve jant temizleme fırçası bu işlemde kullanılır. Sonrasında ise köpüklenerek durulama yapılır. Bu durulama esnasında basınçlı su pompası jantın çok içlerine sokulmamalıdır.
Lastikleriniz içinse alkali temizlik ürünleri kullanmanız araç lastiğiniz için asidik ürünlere göre daha iyi olacaktır çünkü asidik ürünler araç lastiklerine zarar verebilmektedirler.

Kapı İç Döşeme ve Fitil Temizliği

Genellikle kapıların alt kısmında oluşan kapı döşemesindeki kiri temizleme uygulamasıDetaylı İncele

60 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 15 Dakika

Arabamızdaki iç döşemeler, özellikle sürücü tarafı döşemeleri, araç içinin en çok kirlenen bölgelerindendir. Gelişen teknolojiyle beraber kapı içleri bir nevi kumanda haline gelmiş ve bu nedenle çok kullanılmaktadır. Aynı zamanda kapı ceplerindeki hazneler de kullanımı artırmaktadır. Bu nedenden dolayı kapı iç döşemesi büyük ölçüde kirlenme yaşamaktadır.
Kapı içi döşeme temizliğinde PH seviyesi 9 ve 9,5 aralığında olan araç içi temizleyiciler kullanılmasına özen gösterilmelidir. Aksi halde temizlenen istenen alanda ciddi hasarlar kalabilmektedir. Temizleme esnasında elektronik kısma su kaçmamasına dikkat edilmeli kurutma işlemi hava yardımı ile yapılmalıdır. Diğer bölgelerde ise kurulama işleminin mikrofiber havlular yardımı ile yapılmasına dikkat edilmelidir.
Fitiller ise değişen hava koşullarından çok etkilenmektedirler. Havanın ısınıp soğuması onların yıpranmasına neden olmaktadır. Temizleme, araç içi temizleyici ve tornadorlar ile yapılır. Ardından kurulama işlemi yapılır. Temizleme ve kurulama işleminin tamamlanmasının ardından fitillerde bakım amaçlı ürünler kullanılır. Bu ürünler fitillerin çatlamasını ve soğuk sıcaktan etkilenip deforme olmasını engeller.

Kaput Filmi Kaplama (Tam Kaput)

Kaputu sürtme ve çizilmelere karşı korumak için dayanıklı pvc film ile kaplama işlemidir.Detaylı İncele

349 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 1 Saat

Aracınızı oto koruma filmleri ile kaplatmak, aracınızı taş atıklarından, çizilmelerden, sürtmelerden ve bunun gibi aracınızın dış görünüşünde kötü etki bırakacak talihsizliklerden korumanın en etkili yollarından biridir. Araç kaplama uygulamalarında ise PVC kaplama her ne kadar poliüretan kaplama kadar etkili olmasa da ona nazaran daha uygun fiyatlı bir uygulamadır.
100 mikron civarı bir kalınlığa sahip olan PVC kaplama, esnek ve sert bir yapıya sahiptir. Aracınızı uzun yolculuklarda meydana gelebilecek taş atıklarından korur. Aracınızın boyası zamanla ultraviyole ışınları yüzünden solabilmektedir. PVC kaplama bunu önlemesi sayesinde aracınızın boyasının parlaklığını korumasına yardımcı olur.
Aracınızın PVC kaplamasına şeffaflık ve parlaklık hakimdir. Neredeyse görünmez bir uygulamadır. Doğru, kaliteli malzeme ve usta bir işçilikle yıllarca kullanılabilir. Koruma filmi sökme işlemi ise kolaylıkla gerçekleşir ve bir iz bırakmaz. Bu işlemin de uzman kişilerce yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Kaput Filmi Poliüretan Kaplama

Kaputu sürtme ve çizilmelere karşı dayanıklı yaklaşık 200 mikron kalınlığındaki poliüretan film ile kaplamaDetaylı İncele

1200 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 1 Saat

Aracınızı korumak için yapabileceklerinizin arasında başı çeken uygulamalar arasında boya koruma olduğunu söylesek yanlış olmaz. Bunun için yapabileceğiniz en iyi işlem ise aracınıza araç kaplama filmi uygulatmaktır. Bu koruma filmleri aracınız seyir halindeyken ona isabet edebilecek taşlardan ve maddelerden aracınızı ve boyasını korur. Çeşitli manevralar sırasında araçta meydana gelebilecek olası çizikleri önler.
Kaputunuzu korumanın en iyi yolu aracınıza tam kaput poliüretan uygulatmaktır. Poliüretan uygulaması diğer benzer kaput kaplama uygulamalarından daha etkilidir. Bu filmin kalınlığı yaklaşık 200 mikron olup diğer filmlerden hem daha kalın hem de daha esnektir. Tam kaput poliüretan film uygulamasının araçtan çıkartılması da kolaydır. Aynı zamanda çok güneş ışığında maruz kalan araçlarda oluşan renk solmalarını da önler.
Kaliteli malzemeden ve usta bir işçilikle yapılan poliüretan film uygulamasının ömrü yıllarcadır. Uzun yol araç kullanan sürücülerin araçlarında çeşitli taş izi olabileceği için uzun yol araç kullananlara ve aracını uzun süre güneş altında bırakanlara bu uygulamayı özellikle tavsiye etmekteyiz. Araç kaplama fiyatları kullanılan malzemeye göre değişebilmektedir. Örneğin, poliüretan kaplama PVC kaplamadan daha masraflı bir uygulamadır.

Klima Temizleme

Araçtaki yolcuların sağlığı için büyük bir önem arz eden klima temizleme işlemiDetaylı İncele

120 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 20 Dakika

Araç klimalarının araçtaki konforumuzda çok önemli bir etkisi olduğu gibi sağlığımızda da etkisi büyüktür. Kış aylarında nemden dolayı klima kanallarında bakteri oluşumu ve koku gözlenebilir. Bu durum ise sağlığımızı tehdit etmektedir. Araçta hasta, çocuk veya yaşlı birisi olduğunda bu tehdit daha yüksek seviyelere çıkmaktadır. Bu durumun önüne geçmek için ise araçların klima temizliği belirli periyotlarla yapılmalıdır.
Klima temizleme işleminde iki tür klima temizleme ürünü kullanılır. Birincisi klima temizleme sıvısı diğeri ise klima temizleme spreyidir. Klima temizle me sıvısı kullanımında sıvı hortum yardımı ile klima kanallarına sıkılır. Bu işlem yapılırken sıvının elektronik kısımlara ulaşmamasına özen gösterilmelidir. Bu sebeple bu işlemin profesyonel kişilerce uygulanmasında fayda vardır. Klima temizleme spreyinin uygulanmasında ise bu işlem gaz ile yapılır. Sprey kullanımı araç elektroniğinin zarar görme riskini aza indirse de sıvı kullanımı spreye göre daha etkilidir. Bu işlemlerle beraber polen filtresi değişimi veya kontrolünün yapılmasını öneririz. Polen filtresinde bir kirlilik veya değişmesine sebebiyet verecek bir durum olduğu takdirde klima temizleme işlemi koku ve bakterilerin önlenmesinde yeterli kalmayacaktır.
Yapılan klima temizliği işlemi sonrası ozonla dezenfektasyon işleminin yapılmasını öneririz. Ozonla dezenfektasyon işlemi zararlı mikroorganizmaların temizliği için %99’a yakın bir başarı ile temizlik sunmakta ve araç için steril bir ortam sağlamada bu yüzden çok önemlidir. Bu sebeplerden dolayı ozonla dezenfektasyon işlemi klima temizliği hizmetinin bir tamamlayıcısı niteliğindedir.
Klima temizleme hizmetinin sağlık açısından önemi unutulmamanızı ve yılda iki defa bu hizmeti işinde uzman kişilere yaptırmanızı öneririz.

Koku Giderme

Araç içi kötü kokuyu gerek dezenfektasyon gerekse koku kaynağını yok ederek gidermeDetaylı İncele

150 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 3 Saat

Arabalarımızı pek çok sebepten oto yıkamaya veririz. Bu sebeplerden biri ise istemediğimiz kokuların giderilmesidir. Sabah erken işe giderken kahvaltı yapılan, uzun yolda yemek yenen ve tiryakiler için sigara içilen bir ortam oluşur arabada. Bu gibi sebeplerden ama özellikle içerde içilen sigara sebebiyle arabada bir süre sonra araba parfümlerinin gidermediği kötü kokular meydana gelir. Araba içine su ya da çeşitli meşrubat dökülmesi ve temizlenmemesi halinde rutubet ve kötü koku kaçınılmazdır. Bunlar dışında arabanın yaşı arttıkça klima borularına kaçan su toz yaprak gibi etkenler arabada klima açılınca kötü koku yayılmasına sebep olur. Bununla alakalı klima bakımı yaptırılmalıdır. Filtrelere biriken kirler bakteri hatta mantar oluşumuna sebep olabilir.

Koltuk Temizleme (4 Koltuk)

Koltuğun kirden ve zararlı organizmalardan arındırılma işlemiDetaylı İncele

150 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 1 Saat

Aracın koltuk temizliği dış görünüm için önemli olduğu kadar aracın steril kalabilmesi için de önemlidir. Dışarıya belirti vermeden araç koltuklarında birçok zararlı mikroorganizma üreyebilmektedir. Hem araç koltuklarının güzel görünmesini sağlayabilmek hem de koltukların steril kalması için araç koltuk temizleme işleminin uzman kişilerce yapılması ve doğru araç koltuk temizleme ürünleri kullanılması gerekir.
Araç koltuklarının temizliği için kullanılacak araç koltuk temizleyicisinin Ph derecesi 9 ile 13 arasında olmalıdır. Deri koltuk döşemesi temizliği için ise 9 ve 10 Ph değerlerindeki temizleyiciler tercih edilmelidir. Araç koltuğuna önce temizleyici sıkılmalı ardından ise koltuk temizliğine uygun fırça ile fırçalanmalıdır. Koltukta kir fazla ise işlem tekrarlanabilir. Sonrasında ise mikrofiber bez ile koltuklar temizlenmelidir. Çocuk koltuğu temizleme işlemi için ise daha farklı yollar izlenir.
Araç koltuk temizleme işlemi başta bahsettiğimiz gibi hem sağlık hem de aracın iç kısmının görünüşü açısından çok önemlidir. Bu sebeple normal koltukların 6 alda bir bebek koltuklarının ise 3 ayda bir temizlenmesi tavsiye edilir.

Komple Kuaför Uygulama

Araca komple kuaför bakımı uygulanması hizmetidirDetaylı İncele

349 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 2 Saat

Araç temizliği dendiğinde çoğumuzun aklına aracın dış temizliği gelmektedir. Aracımız kirlendiğinde oto yıkamalarda 10 dakika içinde yıkar ve temizleriz. Peki, oto temizlik hakkında ne kadar bilgimiz var? Araç bakımı zor ve zahmetli bir iştir. Aracımızı her ne kadar temiz kullansak da, zamanla bu kirler döşemelerde ve plastik kısımlarda birikir ve sağlığımızı tehdit eder. Birçok firma, profesyonel anlamda komple araç bakımı hizmetleri vermektedir. Profesyonel derecede olmasa da araç temizliğini her kullanıcının aksatmadan yapması gerekmektedir. Hem insan sağlığı hem de aracımızın sağlığı için komple araç bakımı hizmetleri belirli periyotlarda yapılmalıdır.

Koruyucu Film Kaplama (Komple)

Aracı komple sürtme ve çizilmelere karşı dayanıklı film ile kaplama işlemidir.Detaylı İncele

3900 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 8 Saat

Aracınızı oto koruma filmleri ile kaplatmak, aracınızı taş atıklarından, çizilmelerden, sürtmelerden ve bunun gibi aracınızın dış görünüşünde kötü etki bırakacak talihsizliklerden korumanın en etkili yollarından biridir. Araba koruma uygulamalarında ise PVC kaplama her ne kadar poliüretan kaplama kadar etkili olmasa da ona nazaran daha uygun fiyatlı bir uygulamadır.
100 mikron civarı bir kalınlığa sahip olan PVC kaplama, esnek ve sert bir yapıya sahiptir. Aracınızı park manevraları sırasında oluşabilecek sürtmelerden, uzun yolculuklarda meydana gelebilecek taş atıklarından korur. Aracınızın boyası zamanla ultraviyole ışınları yüzünden solabilmektedir. PVC kaplama bunu önlemesi sayesinde aracınızın boyasının parlaklığını korumasına yardımcı olur.
Aracınızın PVC kaplamasına şeffaflık ve parlaklık hakimdir. Neredeyse görünmez bir uygulamadır. Doğru, kaliteli malzeme ve usta bir işçilikle yıllarca kullanılabilir. Koruma filmi sökme işlemi ise kolaylıkla gerçekleşir ve bir iz bırakmaz. Bu işlemin de uzman kişilerce yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Motor Temizleme ve Koruma Uygulaması

Motoru is, kir ve yağ birikintilerinden koruma uygulamasıdırDetaylı İncele

99 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 15 Dakika

Motor bakımı araç kullanıcılarının uğraştırıcı ve maliyetli olduğunu düşündüğü bir hizmettir. Bu sebeple çoğu kez göz ardı edilir. Fakat motorda meydana gelecek herhangi bir arıza size daha uğraştırıcı ve maliyetli bir geri dönüş yapabilir. Bu sebeple aracınızın kontrollerini ve bakımını zamanında yapmanız tavsiye edilir. Motor koruma hizmetleri aracınızın ömrünün uzamasına yardımcı hizmetlerdendir. Bununla birlikte motor koruma hizmetleri sürüş kalitesi üzerinde de etkilidir. Motor koruma hizmeti temelde kapsamlı bir motor temizliği ve aksamlara wax uygulaması ile koruma sağlama yöntemidir. Motor içerisinde pek çok karmaşık kablo düzeni ve parçalar içerdiğinden bu işlem özenle yapılmalıdır. Bu sebeple bu hizmetin bir uzman tarafından uygulanması tavsiye edilir.

Nano Boya Koruma

0,00015 mm gibi bir ince ve etkili kaplama ile boyayı dış etmenlere karşı korumaDetaylı İncele

2500 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 3 Saat

Nano boya koruma uygulaması oto cila benzeri bir uygulamadır ve oto boya koruma uygulamaları arasında en etkili yöntemlerdendir. Boyada parlak bir etki yaratıp, üzerinde bir katman oluşturur. Bu katman boyanın korunmasını sağlar. Aynı zamanda bu işlem su tutmayan bir yapıya da sahiptir. Nano uygulamanın cilalama işleminden en büyük iki farkı nano uygulamanın boyadaki boşlukları çok daha iyi doldurabilmesi ve cilalamadan daha ince bir katman oluşturmasıdır. Bu ikisi de daha kaliteli ve uzun süreli bir etki sunar. Ayrı olarak nano boya koruma sıcaklığa daha dayanıklı olduğu için çatlamalara ve bozulmalara karşı dirençlidir.
Nano boya koruma uygulaması öncesinde eğer çizikler mevcutsa pasta cila işlemi yapılmalıdır. Bu boya koruma işleminin sağlıklı gerçekleştirilebilmesi için önemli bir yere sahiptir. Bu işlemden ayrı olarak içerisinde cila olmayan bir yüzey temizleyicisi ile yüzey temizlenmelidir. Sonrasında ise asitlik derecesi nötr olan bir oto yüzey temizleyici boya korumanın tutunmasını artıracaktır.
Kimi zamanlarda dış yıkama işlemi nano boya korumanın su tutma özelliği işlevini yitirmesine sebep olabilmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için boya koruma yenileyici etkiye sahip ürünlerle bakım yapılabilir.

Ön Cam Filmi Uygulama

Sürüş esnasında gözlerinizin daha az yorulmasını sağlamak için ön cam filmi uygulamasıDetaylı İncele

99 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 1 Saat

Cam filmlerinin araçlarınıza estetik bir görünüm kazandırdığı gerçektir fakat bunun ötesinde cam filmi uygulamasının sağlık açısından da önemi vardır.
Cam filmleri Güneş’ten gelen ultraviole ışınları %99’a varan oranda absorbe ederler ve aynı zamanda aracın içine işleyen ısıyı da renk tonlarına göre %30’dan %55’e kadar izole ederler. 3m cam filmi uygulaması ise ısıyı tutmak için daha etkili bir seçenektir. Cildi hassas olan kişiler ve özellikle bebekler için UV ışınlarına maruz kalmamak çok önemlidir ve aracınızda cam filmleri bu konuda üstlerine düşen görevi başarı ile yerine getirirler.
Oto cam filmleri ısıyı izole etmeye yardımcı olduklarından araç içi sıcaklığını ayarlamak daha kolay olur ve klimanızı daha az çalıştırmaya başlarsınız. Cam filmleri aynı zamanda aracınızın camını sağlamlaştırırlar. Herhangi bir kaza anında camınızın direncini artırır ve camın parçalanmadan bir arada durmasına yardımcı olur. Cam filmlerinin bu özelliği aracı aynı zamanda hırsızlığa karşı korumakta da yardımcı olur. Hırsız camı kırmak istediğinde cam filmi camın parçalanmasını daha güç bir hale getirecektir.
Cam filmleri estetik ve mahremiyet açısından fiyat performans oranı çok iyi bir üründür. Zevkinize göre koyulukta ve renkte seçenekleri mevcuttur. Cam filmi fiyatları ise ürünün kalitesine ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Piyasada düşük fiyatlı kalitesiz ürünler de mevcuttur fakat bu ürünleri satın almanızı tavsiye etmemekteyiz. İçlerindeki yapışkanların ve yapıldığı malzemelerin türü sağlığınızı tehdit etmekte sizi UV ışınlarından da yeteri kadar koruyamayabilmektedirler. Bu yüzden kaliteli bir ürün kullanmanız hem ürünün uzun ömürlü olması hem de sizin sağlığınız açısından çok önemlidir.
Cam filmi garantisi ürünün kalitesine göre 10 yıl civarına çıkabilmektedir. Cam filmi kaplama işlemi yapıldıktan sonra camların açılıp kapanmaması yapışma aşamasındaki cam filminizin yıpranmaması için çok önemlidir.

Ön Cam Su Kaydırıcı Uygulama

Aracın ön camının su tutmasını engelleyici işlemDetaylı İncele

150 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 45 Dakika

Ön cam su kaydırma uygulaması cama gelen su taneciklerinin daha küresel bir şekil almasını sağlar ve bu taneciklerin cam yüzeyine tutunmasını engeller. Bu hidrofobik etki sayesinde cam yüzeyindeki sıvıların prizma etkisi de azalır ve sürücü daha temiz bir görüşe kavuşur. Aynı zamanda daha temiz bir cam yüzeyi olacağından da sürücünün görüşünde önemli bir artma olur. Bu uygulama cam temizliğini de daha kolay hale getirir.
Cam su itme uygulaması yapılmadan önce cam temizlenir ve cam lastikleri maskelenir. Sonrasında ise cam cila ile çiziklerinden temizlenir. En son olarak da yağmur kaydırıcı veya su kaydırıcı cama uygulanır ve yeniden cam temizlenir.
İşlem ortalama olarak yarım saat sürmekle beraber su kaydırıcının ömrü ise kullanılan malzemeye göre değişmekle beraber ortalama 6 aydır.

Ozonla Dezenfeksiyon

Araçta çeşitli nedenlerle oluşan ve çoğalan mikroorganizmaları ozonla dezenfeksiyon işlemi ile araçtan arındırma hizmetidirDetaylı İncele

60 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 45 Dakika

Gün içinde farkında olarak veya olmayarak birçok steril olmayan ortama girip çıkmaktayız. Dışarıdan ayakkabımızda topladığımız bu kiri ve zararlı mikro organizmaları, yeri geldiği zaman günün çoğunu içinde geçirdiğimiz araçlarımıza getirmekteyiz. Bunu sadece ayaklarımızla değil ellerimizle de yapmaktayız. Para, kirli kapı tutacağı ve bunlar gibi çeşitli noktalardan ellerimiz de mikroplardan nasibini alabilmektedir. Bu mikroplar da direksiyon simidi ve el freni gibi sıklıkla temas ettiğimiz yerlere yerleşip çoğalmaktadır.
Araç içi sterilizasyonu sağlamak yani siz ve aileniz için sağlıklı bir ortam oluşturabilmek için en ideal yöntem ozonla dezenfeksiyon yöntemidir. Bu yöntemde ozon makinesi aracılığı ile araca ozon verilmekte ve araç mikro organizmalardan %99 oranında arındırılmaktadır. Bu işlem klorla yapılan işlemden 7 kat daha etkilidir ve etkisini 3000 kat daha hızlı göstermektedir.
Aracı yaşlı bireyler ve çocuklar da kullanıyorsa veya araçta hayvanınızı da taşıyorsanız ozonla dezenfektasyon işlemini üç ayda bir tekrarlamanızı öneririz.

Pasta - Cila

Boyayı almadan oluşmuş leke ve çizikler için pasta-cila işlemiDetaylı İncele

150 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 3 Saat

Pasta – cila hizmeti aracın boyasının daha parlak ve alındığına yakın bir hale getirme ve aynı zamanda çizik giderme uygulamasıdır. Pasta ve cila uygulamaları iki ayrı işlem olmakla beraber genelde beraber alınmaktadırlar. Pasta uygulaması en üst boya katmanını kaldırarak boyayı inceltir. Böylece üst katmandaki çizikler giderilmiş olur. Sonrasında yapılan cila uygulaması ile de parlaklık sağlanır. Cila uygulamasının bir boya koruma uygulaması olarak görülmemesi gerekir. Nano boya koruma ve seramik kaplama gibi işlemlere nazaran koruma etkisi çok azdır. Bu yüzde koruma uygulamalarında araçta meydana gelebilecek bir sürtme boya koruma uygulamasında kalırken, sadece pasta cila uygulanmış bir araçta araç boyasına ulaşabilmektedir.
Cila uygulamasının ömrü bir ay, pasta uygulamasının ömrü ise 1 yıl civarındadır. Pasta uygulaması boya katmanını kaldırdığından işlemin çok sık tekrarlanması yanlıştır. Boyamızın gereksiz incelmesi araç boyasına geri dönülmez zarar verebilmektedir. Pasta ve cila hizmeti uzman kişilerce uygulanmalıdır. Bu uygulamalar sırasındaki bir hata boyanın zarar görmesi gibi maliyetli hasarlara neden olabilir.

Poliüretan Komple Araç Kaplama

Aracı komple sürtme ve çizilmelere karşı dayanıklı yaklaşık 200 mikron kalınlığındaki poliüretan film ile kaplamaDetaylı İncele

5500 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 8 Saat

Aracınızı korumak için yapabileceklerinizin arasında başı çeken uygulamalar arasında boya koruma olduğunu söylesek yanlış olmaz. Bunun için yapabileceğiniz en iyi işlem ise aracınıza araç kaplama filmi uygulatmaktır. Bu koruma filmleri aracınız seyir halindeyken ona isabet edebilecek taşlardan ve maddelerden aracınızı ve boyasını korur. Çeşitli manevralar sırasında araçta meydana gelebilecek olası çizikleri önler.
Komple poliüretan kaplama uygulaması diğer benzer oto kaplama uygulamalarından daha etkilidir. Bu filmin kalınlığı yaklaşık 200 mikron olup diğer filmlerden hem daha kalın hem de daha esnektir. Komple poliüretan film uygulamasının araçtan çıkartılması da kolaydır. Aynı zamanda çok güneş ışığında maruz kalan araçlarda oluşan renk solmalarını da önler.
Kaliteli malzemeden ve usta bir işçilikle yapılan poliüretan film uygulamasının ömrü yıllarcadır. Uzun yol araç kullanan sürücülerin araçlarında çeşitli taş izi olabileceği için uzun yol araç kullananlara ve aracını uzun süre güneş altında bırakanlara bu uygulamayı özellikle tavsiye etmekteyiz. Araç kaplama fiyatları kullanılan malzemeye göre değişebilmektedir. Örneğin, poliüretan kaplama PVC kaplamadan daha masraflı bir uygulamadır.

Poliüretan Tampon Filmi - Tek Tampon

Tamponu sürtme ve çizilmelere karşı dayanıklı yaklaşık 200 mikron kalınlığındaki poliüretan film ile kaplamaDetaylı İncele

1200 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 2 Saat

Araçlarımızın tamponları yaşadığımız şehrin telaşı arasında çeşitli hasarlara maruz kalabilmektedir. Hatta aracın en yüksek hasar alma riski olan kısmıdır desek yanlış olmaz. Aracınızın tamponunu park manevraları sırasında meydana gelen sürtmelerin etkisinden, uzun yollarda meydana gelen taş izlerinden koruyabilmenin en iyi yollarından biri poliüretan tampon filmi uygulatmaktır.
200 mikron kalınlığındaki bu tampon filmleri hem PVC filmlerden daha kalın hem de poliüretan yapısı sebebi ile daha esnektir. Aracınızı taş izlerinden, çeşitli çizik ve sürtmelerden koruyabilmenin en iyi yollarından biridir. Aynı zamanda tamponunuzun güneş ışınlarından gelen ultraviyole ışınlarının bıraktığı soldurucu etkiden korunmasına da yardımcı olur. Neredeyse görünmez bir uygulamadır. Uzun ömürlü bir uygulamadır ve gerektiğinde boyaya zarar vermeden kolayca çıkartılabilir.
Aracınızı şehir içinde ve uzun yol yolculuklarında yaşanabilecek yukarıda birkaç örneğinden bahsettiğimiz ve sayısı artırılabilecek çeşitli olumsuzluklardan korumanız için aracınıza tampon filmi uygulatmanızı tavsiye ediyoruz. Araba kaplama fiyatları ise kullanılan malzemeye göre değişmektedir. Örnek verecek olursak PVC kaplama bu uygulamaya göre daha düşük fiyatlı bir işlemdir.

Renk Değişimi

Aracın komple farklı renkte film ile kaplanması işlemiDetaylı İncele

2500 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 8 Saat

Aracınızın rengini değiştirmek ya da belli bir bölgesini boyamak istiyorsanız izlemeniz gereken bazı adımlar vardır. Aracınızın rengini kendi zevkinize göre farklı bir renk ile değiştirmek istiyorsanız ve renk değişimini aracınızın tamamına uygulayacaksanız bu işlemin bazı prosedürleri olduğunu bilmenizde fayda var.
Aracınızın rengini tamamen değiştirmek istiyorsanız bunu ruhsata işlemeniz gerekmektedir. Ruhsattaki araç rengi ile kullandığınız aracın rengi aynı olmadığı takdirde ceza yeme olasılığınız oldukça yüksek. Bu sebeple renk değişimi yaptıktan sonra bunu faturalandırmalı ve o fatura ile Trafik şubeye gitmeli ve bunu ruhsata işlemelisiniz. Bu işlem karşılığında bir miktar para ödemeniz gerekebilir. Eğer aracınızın sadece tavan kısmını boyuyorsanız bunu ruhsata işlemenize gerek yoktur. Bununla birlikte aracınızı yine aracınızın renginde farklı bir kaplama ile kaplarsanız da bunu ruhsata işlemenize gerek yoktur.

Seramik Kaplama

Aracı çizilmelere ve dış etkilere karşı koruyacak seramik kaplama hizmetiDetaylı İncele

1250 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 1 Gün

Seramik kaplama klasik cila ve parlatma işlemine göre daha kaliteli ve uzun süreli sonuç veren bir işlemdir. Çeşitli metallerin ve maddelerin birleşiminden oluşan bu ‘seramik’ adı verilen kaplama araç boyasını parlatmak ve çiziklere karşı önlemek için kullanılır. Nano teknoloji sayesinde üretilen bu ürün çok serttir ve ona çizilmeye dayanıklılık özelliğini veren de budur. Klasik boya koruma işleminden en büyük farkı da burada ortaya çıkmaktadır.
Seramik kaplama işlemi gerçekleştirilmeden önce aracın dış kısmının zarar görmemiş mükemmel bir yüzeye sahip olması, dış yüzey temizliğinin yapılmış olması ve gerekli durumlarda pasta-cila işleminin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Örneğin; bu işlemler yapılmayıp aracın üzerinde bir reçine kalıntısı ile seramik kaplama yapıldığında, yapılan kaplama o reçineyi de koruma altına alacaktır. Bu sebeple ön işlemlerin eksiksiz, dikkatle gerçekleştirilmesi ve yüzeyin kusursuz olması yapılan kaplama için çok önemlidir. Seramik kaplamanın dikey hareketlerle ışıklı bir ortamda uygulanması da dikkat edilmesi gereken ayrı bir olaydır.
Seramik kaplamanın sertliği kadar esnekliği de çok önemlidir. Eğer çok sert ve esnek olmazsa dolaylı olarak boya da sertleştiğinden boyada çatlama oluşabilir. Seramik kaplamanın kalınlığı açısından optimum değer olarak belirtilen bir kalınlık yoktur ama 0,06 mm bazı kaynaklarda ideal kalınlık olarak açıklanmıştır.
Seramik kaplama ömrü veya seramik kaplama garanti süresi için kesin bir tarih yoktur. Aracın nerede kullanıldığı, hangi koşullarda kullanıldığı ve hangi malzemeler ile kaplama yapıldığı gibi birçok faktör bu konularda etkilidir. Seramik kaplama fiyatları da aynı şekilde yapılan işlemlere ve kullanılan malzemeye göre farklılık göstermektedir.

Ses Yalıtımı

Dışarıdan araca gürültü girişini azaltıcı yalıtım uygulama işlemiDetaylı İncele

1500 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 3 Saat

Günümüzde üretilen otomobiller, yakıt ekonomisi sağlamak amacıyla daha ince saç ve daha az ses emici madde kullanılmaktadır. Bu durum da sürüş esnasında yol, lastik gürültüsü ve rüzgâr gürültüsü gibi rahatsız edici seslerin daha fazla duyulmasına sebep olmaktadır. Bu tarz durumlarda oto ses yalıtımı işlemi önem kazanmaktadır. Ayrıca ses yalıtım uygulaması sonucunda boşluklar ve kanallar kapatılacağı için çamur, çakıl vb. aşınmalara karşı aracınızı korur. Ayrıca sıvı sızmalarından kaynaklanacak çürüme ve boya bozulmaları da engellenebilir.

Sigara Yanığı Tamiri

Aracın Sigara Yanığı Tamiri HizmetiDetaylı İncele

100 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 30 Dakika

Şehir hayatının yoğunluğu ve trafik problemleri sigara içenler için büyük sıkıntı oluşturabiliyor. Bu yüzden sigara tüketen birçok kişi her ne kadar güvenli olmasa da araçlarında sigara içiyor. Araçta sigara içilmesi hem araç içerisnde kalıcı sigara kokularına hem de zaman zaman yanık döşemelere sebep olabiliyor. Araç döşeme değişimleri oldukça pahalı işlemler olabildiği için de sürücüler koltuk ve döşemelerde oluşan yanıklar için alternatif çözümler arıyor. Bu alternatif çözümlerin başında dolgu/tamir macunları gelmekte. Kolay uygulanma ile sigara yanığı sorunu, sorun olmaktan çıkıyor.

Taban Halısı Temizleme

Aracın en çok kirlenen yerlerinden biri olan taban halısı ve paspas için temizleme ve bakım hizmetiDetaylı İncele

120 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 30 Dakika

Taban halısı aracın kolay ve çabuk kirlenen kısmıdır. Bu kirlenme kış mevsiminde daha da fazla olabilmektedir. Kirlenme bazı durumlarda taban döşemesinin de altına geçmektedir. Bu durum ise taban halısı temizleme işleminin daha dikkatli yapılmasını gerektirmektedir. Bu işlemin uzman kişilerce yapılmasını öneririz.
Bu işlemde öncelikle taban halısı temizleyici ürün ve fırça yardımı ile döşeme temizlenir. Ardından güçlü bir vakum ile taban halısı vakumlanır. Taban döşemesi veya halısı temizlenirken Ph derecesi yüksek ürünler kullanılmalıdır. Çünkü Ph derecesi yüksekse temizleme etkisi de yüksektir. Ph derecesi 13 olan ürünleri taban halısı temizleme işlemi için tercih edebilirsiniz fakat ürününüzün kaliteli olmasına dikkat edin. Kalitesiz ve Ph değeri yüksek taban halısı temizleyicileri döşemenize zarar verebilirler.
Taban halısı haricinde koltuk raylarının ve paspasların temizliği de itina ile yapılmalı, herhangi fark edilmeyen bir kir kontrol edilmelidir. Fark edilmeyen bu kirler araçta koku oluşturabilirler. Bu sebeplerden dolayı taban halısı temizleme hizmeti detaylı iç temizliğin önemli bir parçasıdır ve 6 ayda bir taban halısı temizleme işleminin yapılmasını tavsiye ederiz.

Tampon Koruyucu Film Kaplama (Tek Tampon)

Tamponu sürtme ve çizilmelere karşı dayanıklı film ile kaplama işlemidir.Detaylı İncele

349 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 2 Saat

Araçlarda, önde ve arkada olan ve plastik ( plastik varyasyonları ) yapıda bulunan, aracın gövdesi ile bağlantılı parçalara tampon denilmektedir. Tamponlar araçlarda şok emici katman olarak kullanılır. Bir kaza esnasında tamponlar hasarı göğüsleyerek aracın karoserine gelebilecek hasarı azaltmaktadır. Aracın çevre ile en çok etkileşimde bulunan parçaları olan tamponlar, çeşitli çizilmeler ve deformasyonlar ile karşı karşıya kalmaktadır. Taş çarpmaları, yanlış yıkama, sürtme gibi durumlar, tamponunuzda istenmeyen çizilmeler ve kırılmalara neden olmaktadır. Bu tarz durumların yaşanmaması veya en aza indirilmesi için tampon koruyucu film uygulaması yapılmaktadır.

Tavan Temizleme

Aracın tavanını ve tavana bağlı çeşitli noktaların temizlenmesi işlemidirDetaylı İncele

60 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 30 Dakika

Araç tavanları zamanla fark edilmeden dış etmenlerin etkisiyle kirlenebilmektedir. Sigara içilen arabalarda ise bu kirlenmeler daha hızlı olur. Aynı zamanda güneşlikler ve tutma kolları da yapılan temaslardan dolayı kirlenmektedir. Araç tavan temizleme hizmeti bunlar gibi tavana bağlı parçaları da kapsamaktadır.
Araç tavan temizleme işleminde aracın tavanına bu işlem için özel olarak üretilmiş araç tavan temizleme spreyi sıkılır. Sonrasında ise tavan temizleme fırçaları ile tavan fırçalanır. Son olarak da mikrofiber bez ile araç tavanı temizlenir. Bu işlem işinde uzman kişiler tarafından ve uygun ekipmanlarla yapılmalıdır. 10 yıldan daha fazla yıllık araçlarda yanlış temizleme sonucu araç tavanı sarkma yapabilmektedir. Dikiz aynası arkası ve emniyet kemeri temizliğinde ise basınçlı hava da kullanılmalıdır.
Araç tavan temizleme hizmeti detaylı iç temizliğin önemli bir parçasıdır. Mevsimsel şartlar da göz önünde bulundurulduğunda ortalama 6 ayda bir bu işlemin yapılması tavsiye edilir.

Torpido ve Plastik Aksam Temizleme

Araçta çok fazla ısıya maruz kalan ve hassas yerler olan torpido ve plastik aksam temizlemesiDetaylı İncele

60 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 15 Dakika

Torpido aracın en çok ısıya maruz kalan bölgelerindendir ve bu yüzden deforme olmaya çok müsaittir. Torpidonun temizliği ve bakımı bu sebepten düzenli olarak ve özenle yapılmalıdır.
Torpido ve plastik aksam temizliği çok incelikle yapılması gereken bir işlemdir. Gözeneklerin arasına dolan kirler zamanla o bölgede zararlı mikro organizmaların üremesine sebep olabilmektedir. Bu bölgelerin temizliği için Ph değeri yüksek veya düşük ürünler ortamı maksimum steril yapsa bile plastik aksamların zarar görmemesi için çok yüksek veya çok yüksek Ph değerlerinde torpido temizleyicisi kullanmamalıyız. Torpido temizliği kadar da bardak tutacağı, direksiyon simidi ve el freni temizliğine de özen göstermeliyiz. Bu parçalar araçtaki en çok mikrop barındıran kısımlardır.
Temizlik sırasında özel temizleyiciler ve fırçalar yardımı ile torpido ve plastik aksam temizlenir sonrasında ise mikrofiber bez yardımı ile kurulanır. Silikon ile parlatma işlemi plastik aksama zarar vereceğinden zaman zaman çeşitli işletmelerce uygulanan bu işlemi aracınıza yaptırtmamanızı tavsiye ediyoruz. Torpido ve plastik aksam temizliği sonrası ozonla dezenfektasyon işlemi uygulanmasını öneririz. Bu işlem aracınızın zararlı mikro organizmalardan arınmasını sağlar.

Uzun Araç Yıkama

Uzun araçlar için yıkama hizmetiDetaylı İncele

50 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 35 Dakika

Araba yıkama işleminde gözümüzün görebildiği kirlerin yanı sıra görünmeyen kirler de mevcuttur. Bu kirler yüksek sürat esnasında aracın dış kısmına yapışmaktadır ve temizlenmesi önem arz etmektedir. Dış yıkama bu nedenden dolayı araç temizliğinde önemli bir yere sahiptir.
Aracınızı teslim edeceğiniz oto yıkama hizmeti veren iş yeri çalışanlarının işinin uzmanı olması ve doğru oto yıkama malzemeleri kullanılması gerekir. Oto yıkama işlemi için özel üretilmiş oto yıkama şampuanları dış yıkama esnasında kullanılması gereken ürünlerdendir çünkü aracın boyası veya araca yapılan çeşitli uygulamalara uygu olmayan kimyasallarla hazırlanmış temizlik malzemeleri araçların boyasına ve dış cephesine yapılmış seramik kaplama ve cam filmi gibi uygulamalara zarar verebilmektedir. Yapılan yanlış bir işlem aracın boyasına, uygulanmış seramik kaplamaya ve filmlere zarar verebilir. Dış yıkama işlemi sırasında suyun basıncı 100 barı geçmemeli, yıkama makinesi araca çok yakın tutulmamalı ve silme işlemi nazik bir biçimde araç temizliğine uygun bir sünger ile yapılmalıdır.
Dış yıkama hizmetinde öncelikle araç basınçlı su ile kaba kirlerinden arındırılır. Sonrasında ise oto yıkama şampuanı ile araç köpüklenir ve sünger ile aracın dış kısmı temizlenir. Sonrasında ise araç durulanır ve mikrofiber bezler ile silinir.

VIP Araç Yıkama

Araca en uygun maddelerle kaplamaya ve boya gibi herhangi bir özelliğine zarar vermeyecek şekilde özel yıkama uygulamasıDetaylı İncele

120 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 1 Saat

Bu oto yıkama işleminde klasik dış yıkama hizmetine ek olarak yapılan işlemler vardır. Aracın lastikleri parlatılır. Aracın içinin tozu alınır camlar temizlenir ve en önemlisi araç ıslakken cilalama yapılır. Cilalı yıkama hizmeti vip oto yıkama hizmetini klasik yıkama hizmetinden ayıran en önemli özelliklerdendir. Bu işlemde araç ıslakken cilalanır ve parlak bir görünüm kazanması sağlanır.
Bu uygulamalar harici aynı dış yıkamada olduğu gibi oto yıkama şampuanı ile araç yıkanır. Bu şampuan aracın kaplamasına ve boyasına zarar vermeyecek özel bir şampuandır. Yıkama işlemi esnasında araca basınçlı su verilir. Suyun basıncının 100 barı geçmemelidir çünkü aşırı basınç boyaya veya var ise kaplamaya zarar verebilir. Sonrasında ise araç süngeri ile araç silinir. Devamında da mikrofiber bez ile araç kurulanıp silinir.
Sizin gibi aracınız da özeldir. Aracınıza da özel ve üst düzey bir yıkama hizmeti istiyorsanız bu uygulamayı tavsiye ederiz.

Zift Temizleme

Aracın zift bulaşan kısımlarını temizleme hizmetiDetaylı İncele

40 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 30 Dakika

Yeni dökülen asfalttan geçerken arabaya sıçrayan zift aracınızda çirkin bir görüntü oluşturur. Bu görüntüyü engellemek için zift temizleme işlemi yapılmalıdır. Bu işlem için en çok kullanılan malzeme gaz yağıdır. Gaz yağına alternatif olarak mazot yağı da çokça kullanılan bir diğer malzemedir. Bu işlemde tek yapılması gereken aracın ziftle kaplanan bölgelerine yağı dökmek ve temiz bir bez yardımıyla araca fazla baskı uygulamadan silme işlemini gerçekleştirmektir. Bunun yerine yağı beze döküp yine araca fazla baskı uygulamadan gerekli bölgeleri silmek, araç yüzeyindeki ziftin çıkmasını sağlar. Zift çıkarıldıktan sonraki önemli nokta deterjanla aracı silmektir. Eğer araç en son aşamada silinmezse sürülen yağlar araç üzerinde leke oluşumuna sebep olabilir. Bu işlemleri uygulayarak aracınızdaki zifti temizleyebilir ve aracınızı eski görüntüsüne kavuşturabilirsiniz.