Volkswagen Crafter 2011 Test Sürüşü

Volkswagen Crafter 2011 Test Sürüşü

Volkswagen Crafter

Volkswagen’in ticari araç sınıfında kendisini ispatlamış bir modeli olan Crafter’ı test ettik. 18+1 ve 20+1 oturma düzenine sahip olan Volkswagen Crafter, genellike toplu taşımacılık yapan ticari kuruluşlar tarafından tercih ediliyor.

Geniş ve birçok rakibinden daha konforlu

Volkswagen Crafter, rakipleri arasında oldukça özel bir yere sahip. Önden bakıldığında geniş ızgaralar, büyük farlar ve yerden yüksek yapı dikkat çekiyor. Yan tasarımda en dikkat çeken ayrıntı ise inerken ve binerken kolaylık sağlayacak şekilde tasarlanmış geniş sürgülü kapı. Panelvan ve camlı olmak üzere iki farklı karoser yapısı bulunan Crafter’ın her iki versiyonunda da arka kısmında çift bölmeli kapılar bulunuyor. Volkswagen Crafter’in iç tasarımında da ticari bir araç olmasına rağmen çoğu rakibinden daha kaliteli işçiliği görmek mümkün. Koltuklarda kullanılan kaliteli kumaşlar ve genişliği, Koltuklar arası geçişlerin rahat olması ve birbirine yakınlıklarının son derece iyi ayarlanması dikkat çeken detaylardan. Ön konsolda kullanılan sert plastik malzemeler kalitesiz bir görüntü profili çizmiyor. Ortalamaları karşılayan ön konsol yapısı Crafter’in çoğu rakibinden bir adım önde olmasını ispatlar nitelikte.

Güçlü ve ekonomik motor

Volkswagen Crafter’da 2 litrelik çift turbolu dizel motor kullanılıyor. Bu motor 163 beygir güç ve 400 Nm tork üretiyor. Bu kadar iyi değerlere sahip olmasına rağmen 100 km de sadece 9,9 litrelik yakıt tüketim değerine sahip olması onun aynı zamanda ekonomik bir araç olduğunu da ispatlıyor. Yıllık bazda düşünüldüğünde bakım masrafları çok yüksek seviyelerde olmayan Crafter’in ticari araç almak isteyenlere sunduğu bu avantajlar son derece tatmin edici denilebilir.

Yeni eklenen ilanlar