Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Volkswagen Amarok Test Sürüşü

Volkswagen Amarok Test Sürüşü

Volkswagen Amarok

Büyük cüsseli ve arazi özelliği olan araçların her geçen gün artması Volkswagen’i de bu yola itmiş olacak ki, Amarok modeliyle bu segmentteki eksiğini gidermeye çalıştı. Bu modelle yakaladığı çıkışı, daha da ileriye taşıyan Volkswagen’in Amarok modelini test ettik.

Arazi ve şehir kullanımına uygun

Pick-up sınıfına yeni giriş yapan Volkswagen markası, Amarok modeliyle bunu en iyi şekilde başardı diyebiliriz. Önden bakıldığında yere paralel bir şekilde uzayan ön ızgaralar dikkat çekerken, sis farları ve tamponun yerden yüksek yapısı şık bir görünüm kazandırmış. Yan tasarıma baktığımızda; kapı altlarındaki basamaklar dikkat çekiyor.  Arka tasarımda ise kasanın içindeki plastik malzemeler ve hemen üzerindeki demir takla barları fark edilirken, stop lambalarının yere dik bir şekilde konumlandırılması Amarok’ un tasarım yapısından kaynaklanıyor. Volkswagen Amarok’un iç detayları sade ama şık görünüyor. Sert plastik malzemeler kalitesiz bir görünüm kazandırmazken,  radyo-klima kontrol ünitesi diğer Volkswagen modellerinden görmeye alıştığımızla aynı.

Dizel motor, yüksek tork

Test ettiğimiz Volkswagen Amarok’ta 2 litrelik turbo dizel motor görev yapıyor. Bu motor 163 beygir güç ve 400 Nm tork değerlerine sahip. 100 km’de ortalama 7,8 litrelik yakıt tüketim değeri sunan Amarok orta sertlikteki süspansiyonları sayesinde arazi ve yol koşullarında istenilen sonucu veriyor. Otomatik şanzıman seçeneğinin de bulunduğu otomobil güçlü motoruyla göz dolduruyor. İlk kez böyle bir girişimde bulunan Volkswagen markası ürettiği bu modelle istediği kaliteyi yakalamış durumda diyebiliriz.

 

Yeni eklenen ilanlar