Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Mercedes-Benz Future Truck Sürücüsüz-Kamyon Teknolojisi 2014

Mercedes-Benz Future Truck Sürücüsüz-Kamyon Teknolojisi 2014

Son 30 yılda hızla gelişen teknoloji, birçok firmayı sınırları zorlamaya itti. Neredeyse her gün karşımıza çıkan ‘’Geleceğin Teknolojileri’’ artık kanıksanan bir tabir olurken, imkânsız kavramını da değiştiriyor.Mercedes-Benz markası da imkânsızı zorlayan markalardan biri. Son zamanlarda gerçekleştirdiği atılımların yanına bir yenisini daha etkileyerek sınırlarını zorladı.

Mercedes-Benz “Geleceğin kamyonu” adını verdiği bu teknoloji sayesinde dünyanın ilk sürücüsüz kamyonunu yapmayı başardı. İlk testleri de gerçekleştirilen kamyon, beklenenden daha yüksek bir test puanı aldı. Geleceğin kamyonu maksimum 85 km hız yapıyor. 0 dan 85 km hıza kadar sürücüsüz bir şekilde ilerleyebiliyor. Yani sürücüsüz bir şekilde ilerlemek için belirli bir hız limiti yok.

Yol müsait olduğu sürece son hızında kendi kendini yönetebiliyor. Trafik yoğunluğu, hava durumu, yol yapısı gibi etkenleri analiz edip hızını kendi kontrol edebiliyor. Aniden gelişen tehlikelere karşı önlemini alabiliyor. Sürücüsüz moda alındığı durumda bu kamyon, oto yolda karşılaşabileceği her duruma karşı hazırlıklı bir araç. Mercedes-Benz, geleceğin kamyonunun 2025 ile birlikte yollarda olmasını planlıyor.

Yeni eklenen ilanlar