Mercedes-Benz Arocs Test 2013 Sürüşü

Mercedes-Benz Arocs Test 2013 Sürüşü

Mercedes-Benz AROCS

Mercedes-Benz’in otomobillerdeki kalite standartlarını hepimiz biliyoruz. Markanın, ağır vasıta araçlarda da yüksek standartları olduğunu Mercedes-Benz’in büyük şasiye sahip kamyon modeli olan AROCS’ u test ettiğimizde yakından gördük.

Sağlam ve uzun ömürlü bir kamyon

Geniş bir ön yüze sahip Arocs’un büyük far grubu, havalandırma ızgaraları ve geniş görüş açısına sahip camları ön tasarımdaki detayların başında geliyor. İç tasarımında da kaliteli malzemelere yer verilen kamyonda malzemelerin çizilmez ve kir tutmaz yapısı bu tarz bir araç için son derece yararlı bir detay. Yükleme kapasitesi anlamında da sınıfının standartlarını karşılayan Arocs’un kasası toplamda 32 tonluk ağırlık alabiliyor. Bu kadar büyük yükleme alanına sahip olan Arocs’un şasisi, uzun ömürlü ve sağlam malzemelerden üretilmiş.

Güçlü dizel motor

15,6 litrelik bir motora sahip olan Arocs, 517 beygir güç ve tamı tamına 2600 Nm tork değerine sahip. Toplamda 16 vitesli bir şanzımana sahip olan Arocs’ta ayrıca Pistonların hava çıkışını kapatıp açabilen sistem olarak bilinen “Retarder” bulunuyor. Bu sayede yokuşlardan inerken tam yüklü kapasitede olsanız bile frenlere aşırı yük binmesini engelleyebiliyorsunuz. Toplamda 12 tekeri olan Arocs’un tekerleklerini istenilen çekiş türüne göre ayarlamak mümkün. 8X2-4-6-8 şeklinde değiştirilebilen çekiş sistemi birçok markada olmayan özelliklerden biri.

Yeni eklenen ilanlar