Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Dacia Lodgy 2012 Test Sürüşü

Dacia Lodgy 2012 Test Sürüşü

Büyük MPV segmentinde iddialı bir model haline gelen Dacia Lodgy, sunduğu fiyat seviyesiyle dikkat çekiyor. Geniş yükleme alanı ve donanım seviyesiyle iyi sayılabilecek bir fiyat sunan Dacia Lodgy, geniş aileler ve fazla bagajla seyahat etmek isteyen kullanıcıların ilgisini çekebilecek bir otomobil.

Geniş ve Rahat

Dacia Lodgy rakiplerine oranla daha büyük bir otomobil sayılabilir. Uzun karoseriyle bu avantajı lehine çeviren Lodgy sade bir tasarıma sahip. Önden bakıldığında büyük farlar ve büyük tampon yapısı dikkat çekerken,  tampon altındaki ince çıta otomobilin yere yakın görünmesine sebep oluyor. Yandan bakıldığında büyük karosere uygun yapıdaki geniş kapılar dikkat çekerken arka tasarımda sadelik yine ön planda. Dik şekilde konumlandırılan stop lambaları ve büyük bagaj kapağı arka yüzün geniş görünmesine sebep olmuş. Otomobilin iç kısmına geldiğimizde genişlik burada da ön planda. Oturma düzeni 7 kişilik olarak ya da 5 kişilik olarak ayarlanabiliyor. Arka koltukların hepsi yatırıldığında 2617 litrelik bagaj kapasitesine ulaşan lodgy bu özelliğiyle geniş bir otomobil olduğunu bir kez daha vurguluyor. Otomobilin içinde kalite hissi yüksek seviyelerde değil. Sunduğu fiyat baz alındığında bu durum kullanıcıyı üzmezken, daha kaliteli olabilirmiş diyebileceğiniz parçalar mevcut. Kullanılan sert plastik malzemeler ve cam açıp kapama düğmeleri bu durumun en iyi örneklerinden.

Renault Motoru ve Sağlamlık

Dacia markasının sevilen modeli Dacia Lodgy’nin motoru son derece ekonomik ve dayanıklı olmasıyla ön plana çıkıyor. Lodgy’de 1,5 litrelik dizel dci motor görev yapıyor. Bu motor 90 beygir güç ve 200 Nm tork değerine sahip. 6 ileri manuel şanzıman kullanılan Lodgy’nin 100 km’de ortalama yakıt tüketimi 4,2 litre. Abs ve Esp gibi donanımların standart olarak sunulduğu Dacia Lodgy’ de kullanılan süspansiyonlar otomobilin sürüş kalitesini arttırıyor. Uygun fiyatlı bir MPV olan Lodgy, bu özellikleriyle rakiplerinden ayrılan bir alternatif olarak dikkat çekiyor.

Yeni eklenen ilanlar