Dacia Dokker 2012 Test Sürüşü

Dacia Dokker 2012 Test Sürüşü

Dacia Dokker

Uygun fiyatlı otomobiller üreten Dacia’nın Dokker modelini test ettik. Donanımsal anlamda fiyatına göre çeşitlilik sunabilen Dokker, geniş boyutlarıyla dikkat çekiyor.

Sade tasarım, geniş iç hacim

Büyük farlar,  büyük şeritler halindeki havalandırma ızgaraları,  tampon alt ortasındaki bölme ve sis farları ön tasarımdaki detaylardan. Çift bölmeli bagaj kapağı, yere dik bir şekilde inen stop lambaları ve 3. stop lambası arka tasarımdaki detaylardan. Otomobilin iç kısmında da malzeme kalitesi otomobilin fiyatı temel alındığında normal seviyelerde görünüyor. Büyük bilgi ekranı, sert plastik malzemeler, kromaj çerçeve ve kumaş koltuklar iç tasarımdaki detaylardan. Tüm koltuklar yatırıldığı zaman 3000 litrelik bir bagaj kapasite sunabilen Dokker, geniş bir araç olduğunu da ispatlıyor.

Ekonomik ve uzun ömürlü Renault motoru

Test ettiğimiz Dacia Dokker’ da 1,5 litrelik dizel motor görev yapıyor. Bu motor 95 beygir güç ve 240 Nm tork üretiyor. 100 km’de ortalama 4,5 litrelik yakıt tüketim değerine sahip olan Dokker, 0-100 km hızlanmasını 12,2 saniyede tamamlayabiliyor. Büyük bir ticari araç olan Dokker, yükleme kapasitesi ve düşük tüketime sahip motor seçenekleriyle dikkat çeken bir model.

Yeni eklenen ilanlar