Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Yeni Opel Astra Sürücü Asistanları ve LED Matrix Far

Yeni Opel Astra Sürücü Asistanları ve LED Matrix Far

Opel Astra Sürücü Asistanı Sistemleri

Trafik kazalarının %80’i basit bir sebepten meydana geliyor. Dikkat dağınıklığı. Opel Eye Safety sistemi sizin kaçırabileceğiniz her detayı, sizin yerinize kontrol ediyor. Aracın üzerindeki algılayıcılar ve kameralar, etrafta olan biten her şeyi gözlemliyor, yorumluyor ve gerektiğinde sürücüyü uyarıyor. Kasımda Türkiye’de satışta olacak Opel Astra donanımlarıyla da öne çıkıyor.

Örneğin aracın önünde bulunan kamera trafikteki diğer araçları da gözlemliyor. Araç takip mesafesini ölçüyor ve olması gereken meseleyi sürücüye bildiriyor. 60 km/s hızın altında gerekirse frenleme yaparak mesafeyi kendi belirliyor, ya da acil durum frenlemesi ile aracı durduruyor.

Trafik İşareti Asistanı ise yollardaki tüm trafik işaretlerini tanımlıyor ve sürücüye bildiriyor.

Şerit Takip Asistanı ise, aracı şeritte tutmaya yardımcı oluyor. Araç şerit ihlali yaptığında sürücüyü uyarıyor, gerekirse aracı nazikçe şeridine sokuyor.

Yeni Opel Astra destek asistanları ile yolculuklar artık daha güvenli. Bu asistanlar sayesinde gözünüzü yoldan 1 saniye bile ayıramayacaksınız.

Opel Astra LED Matrix Aydınlatma Sistemi

Yapılan kazaların önemli bir bölümü geceleri gerçekleşiyor. Bunun en önemli nedeni tabi ki görüşün kısıtlı olması. Opel Yeni Astra’da kullandığı LED Matrix aydınlatma sistemi ile gece yaşanan görüş sorununa ve bu nedenle meydana gelen kazalara çözüm olmayı hedefliyor. LED Matrix aydınlatma sistemi Xenon ve Halogen teknolojisinin birleşimiyle ortaya çıkıyor. Far sistemi aracın ön bölümünü geniş olarak aydınlatırken ileriye doğru daralıyor.

Yeni far sistemi 14 metre ötedeki objeleri tespit edip aydınlatabiliyor. Böylece sürücüye yeterli tepki süresi kalıyor. Far sisteminin en önemli özelliğinden biride şeritleri algılıyor ve ayrı ayrı aydınlatıyor.

Çevresindeki objelere mili saniyede tepki veren, her biri tek tek araç tarafından otomatik olarak kontrol edilebilen LED Matrix aydınlatma sistemi 350 metreye kadar aydınlatabiliyor

LED Matrix sistemi kendi kendine karar verip farları sürüş sitiline göre adapte ediyor. Eğer sistem karşıdan başka bir araç tespit ederse uzunları kısıyor. Karşı taraftaki sürücünün gözünü almasını engelliyor.

Yeni Opel Astra ile yolu farklı bir gözle görün.

 

 

ETİKETLER

Yeni eklenen ilanlar