Volvo v40 2012 Test Sürüşü

Volvo v40 2012 Test Sürüşü

Volvo V40

Güvenlik ve kalite unsurlarıyla ön plana çıkan Volvo’nun hatchback temsilcisi olan V40 modeli, markanın uzun yıllardan beri geliştirdiği birçok güvenlik ve donanım özelliklerine sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Komple cam tavan ve kaliteli işçilik

Volvo denilince akla ilk gelen şey güvenlik oluyor. Yeni modellerinde bunu sıra dışı tasarım anlayışıyla birleştiren Volvo, V40 modeliyle oldukça iyi bir otomobil üretmeyi başarmış. Önden bakıldığında geniş ön ızgara üzerine konumlandırılan Volvo logosu dikkat çekiyor. Ters v biçimindeki tampon uçlarına yerleştirilen led sis farları oldukça şık görünürken, tamponun en altındaki düz gövde rengi şerit otomobilin sportif görünmesini sağlamış. Komple cam tavan kullanılan otomobilin bu detayı onun daha da ferah olmasını sağlamış. Arka tasarımda da aynı şıklık devam ediyor. Çift egzoz çıkışı, tampon altındaki rüzgâr kanalları ve küçük cam bagaj kapağı oldukça sportif görünüyor. İç tasarımda kalite hissi hemen fark ediliyor. Kullanılan deri malzemeler ve gri renkteki çıtalar şık görünümü destekliyor. Radyo-klima kontrol düğmeleri ve büyük geniş ekran, aracın teknolojiyi iyi kullanan bir otomobil olduğunun en büyük göstergesi olmuş.

Yüksek tork, düşük yakıt tüketimi

Test ettiğimiz Volvo V40’da 1,6 litrelik dizel motor görev yapıyor. 115 beygir güç üreten bu motor 270 Nm tork değerine sahip. 0-100 km hızlanmasını 11,9 saniyede tamamlayan V40, 100 km de fabrika verilerine göre sadece 3,4 litre yakıt tüketiyor. Bu değerler V40’ın ekonomik olduğunu gösterirken üretmiş olduğu tork değeriyle performans anlamında da tatmin edici olduğunu gösteriyor. Yol tutuşu son derece iyi olan V40, sürüş yardımcıları olmadan bile çizgisinden çıkmayan bir sürüş performansı sergiliyor. Gaza biraz fazla basarak test ettiğimiz otomobil 100 km de 5-6 litre arasında bir yakıt tüketimine imza atarak performanslı kullanımlarda ekonomik bir otomobil olduğunu ispatlıyor.

Yeni eklenen ilanlar