Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Volvo Drive Me Sürücüsüz Sürüş Projesi

Volvo Drive Me Sürücüsüz Sürüş Projesi

Bilim kurgu filmlerinde görülen kendi kendine giden otomobilleri bugünlerde İsveç’in Gothenburg şehrinde rastlayabilirsiniz. Gelecekten gelmeyen ve film kurgusu olmayan bu otomobiller, İsveç ulaşım ajansı ve Gothenburg Belediyesi desteğiyle, Volvo tarafından üretildi ve Gothenburg şehrinde halka açık alanda test ediliyor. “Drive Me- Sür Beni” adındaki sistem satışa çıktığında, siz şoför koltuğunuzda rahatça otururken aracınız sizi gideceğiniz yere götürecek.

Volvo, 100 kendi kendine giden otomobili günlük sürüş koşullarında İsveç’in Gothenburg şehri çevresindeki halka açık yollarda kullanarak, dünyanın ilk büyük ölçekli otonom sürüş projesinde öncü rol oynuyor.

Drive Me teknolojisinde araç üzerindeki sensör ve kameralardan çevresindeki araçları belirleyerek yol alıyor. Bunun yanında da yollara, yerin 20cm altına yerleştirilen mıknatıslar sayesinde de kameralar ve sensörler çalışmasa bile araç yoluna devam edilebiliyor. Volvo’nun geliştirdiği sistemde yerin 10 cm altına yerleştirilen 10 mm’lik mıknatıslar araçları tamamen otomatik bir şekilde yol almasını sağlayabilecek. İsveç devletinin desteğiyle, yakın gelecekte İsveç sokaklarında bu araçlardan daha sık görmem mümkün olacak gibi.

Yeni eklenen ilanlar