Volkswagen Golf GTI Cabrio 2012 Test Sürüşü

Volkswagen Golf GTI Cabrio 2012 Test Sürüşü

Golf GTI Cabrio

Volkswagen’in kendi sınıfını yaratan markası olan Golf’ün sporcu temsilcisi Golf GTI Cabrio’yu test ettik. Sportif ve kendine ait bir tarzı olan GTI Cabrio, bu haliyle sportiflik, konfor ve üstü açık bir otomobil tadını birlikte sunabilen bir model.

Tarzı ve duruşuyla farklı

GolfGTI Cabrio kendine ait tarzıyla, otomobil severlerin ilgisini çekmeyi başaran bir model. Önden bakıldığında led farlar, tampon uçlarındaki sis farları yuvalarının gizli yapısı ve yere yakın karoser dikkat çekiyor. Hem cabrio, hem de coupe tarzda kullanılabilen otomobilin ön kapıları uzun bir tasarıma sahip ve arka tasarımda da aynı sportifliği görmek mümkün. Çift parçalı stop lambaları, çift egzoz çıkışı ve tampon altındaki rüzgar kanalları otomobilin sportif görüntüsünü destekliyor. İç tasarımda en dikkat çeken detay ise koltukların kumaşları oluyor. Ön konsoldaki büyük ekran ve radyo-klima kontrol ünitesi diğer Volkswagen modelleriyle aynı özelliklere sahip.

Hem GTI, hem Cabrio

Cabrio bir karosere sahip olan Golf GTI performans konusunda sürücüsünü tatmin edebilecek değerler sunuyor. Çift kavramalı DSG şanzıman kullanılan otomobilde 2 litrelik TSI motor kullanılıyor. Bu motor 210 beygir güç ve 280 Nm tork üretiyor. 0’dan 100 km hıza 7,3 saniyede ulaşabilen otomobil 100 km’de ortalama 7,6 litrelik yakıt tüketim değerine sahip. Yol tutuşu ve sürüş özellikleri bakımından diğer GTI versiyonları ile hemen hemen aynı olan Golf’ün Cabrio tadını da veren bir otomobil olması birçok rakibine göre olan bir avantajı olarak değerlendirilebilir.

 

 

Yeni eklenen ilanlar