Volkswagen Golf GTI 2013 Test Sürüşü

Volkswagen Golf GTI 2013 Test Sürüşü

Volkswagen Golf GTI

Almanların “Halkın Otomobili” diye tabir ettiği Volkswagen markasının kompakt bir sporcu modeli olan Golf GTI test konuğumuz. Kendisini ispatlamış, aynı zamanda kendi sınıfını yaratmış bir model olan Golf’ün tam 7 adet GTI versiyonu bulunuyor. Bu versiyonların sonuncusu olan Golf GTI, modelin tarihine yakışan sürüş ve donanım özelliklerine sahip bir otomobil.

Kompakt sporcu GTI

7. nesil Golf GTI’yı üreten Volkswagen, modelin son nesliyle de otomobil severlerin oldukça ilgisini çekeceğe benziyor. Golf GTI’yı standart versiyonundan ayıran en belirgin fark önden bakıldığında panjur üzerindeki kırmızı çıtaların far boyunca uzanması oluyor. Sis farlarında şeritler halinde kullanılan plastik malzeme, sportifliği destekleyen detaylardan. Tek kapılı bir karosere sahip olan Golf GTI’nın devasa jantları otomobilin daha agresif bir görüntüye kavuşmasını sağlamış. Led ışıkların kullanıldığı stop lambaları oldukça şık görünürken, çift egzoz çıkışı ve tampon altındaki hava kanalları sportif bir otomobil olduğunu gösteren detaylardan. Kırmızı dikişli direksiyon simidi agresif tasarımı vurgularken ön konsolda kullanılan yumuşak deri malzemeler kaliteli ve şık görünüyor. Orta konsoldaki geniş bilgi ekranı oldukça işlevsel görünürken, koltukların sizi saran yapısı ve kırmızı dikişleri sporcu kişiliği vurguluyor.

Güçlü motor düşük yakıt tüketimi

Bu güçlü tasarıma yakışan bir motora sahip olan Volkswagen Golf GTI’da 2 litrelik turbo beslemeli bir motor görev yapıyor. 226 beygir güce ve 350 Nm tork değerlerine sahip olan bu motor otomobili 0 dan 100 km hıza 6,5 saniyede ulaştırıyor. Çift kavramalı DSG şanzımanı sayesinde sportif sürüşler yaşatan Golf GTI aynı zamanda yaktı konusunda oldukça cimri davranıyor.100 km de ortalama 6,4 litrelik yakıt tüketimine sahip olan model yol tutuşu konusunda da oldukça iddialı. Sürüş yardımcıları sayesinde adeta virajlara yapışan Golf GTI sportif bir otomobile yakışan kararlı sürüş performansıyla göz dolduruyor. Bu sporcu kompakt otomobile sahip olmanın bedeli ise 131.900 TL olarak belirlenmiş durumda.

 

Yeni eklenen ilanlar