Volkswagen Eco Up 2013 Test Sürüşü

Volkswagen Eco Up 2013 Test Sürüşü

Volkswagen Eco Up

Petrol fiyatlarının artmasıyla birlikte artık otomobil üreticileri de çeşit alternatifler üretmeye başladılar. Düşük silindir hacimli motorlar, elektrikli otomobiller bunlardan bazılarıyken doğalgazlı modeller de yavaş yavaş artmaya başlamış durumda. Test konuğumuz olan Volkswagen Eco Up da tam da bu örneğe yakışan bir otomobil. Üstelik 5 kapılı olarak satışa sunulan Eco UP yakıt sarfiyatı konusunda da oldukça cimri.

Küçük, sevimli ve sıradışı bir tasarım

Ekonomik olmasıyla ön plana çıkan Volkswagen Eco Up, sıradışı bir tasarıma sahip değil. Bu türden bir otomobilin beklentilerini karşılayacak kalitede olan Eco Up’ta iç içe geçmiş iki parçalı gibi görünen ön tampon ve otomobilin yüzünün sevimli görünmesini sağlayan farlar dikkat çekiyor. Otomobilin arka tasarımında da sadelik hâkim. Dik bir şekilde yerleştirilen stop lambaları ve tamamen camdan tasarlanmış arka bagaj kapağı, otomobilin şık ve sade görünmesini sağlamış. İç tasarımında da kişiselleştirme seçeneklerine yer verilen Eco Up’taa gövde rengi çerçeveler ve piano black çıtalar on konsoldaki farklı tasarımı vurguluyor.

Performans ve sürüş özellikleri

1.0 litrelik 3 silindirli bir motora sahip olan Volkswagen Eco Up; 68 beygir güç ve 90 Nm tork üretiyor. Start-stop sistemi, akıllı enerji yönetimi ve düşük sürtünme direncine sahip lastiklerle,100 km’de sadece 2.9 kg doğalgaz (CNG)  tüketen Volkswagen Eco Up son derece ekonomik bir otomobil. Yol tutuşu ve karoser salınımı sınıfına göre beklentileri karşılarken aynı zamanda şehir içi kullanımlarda park sorunu yaşatmayacak kadar da ufak bir otomobil.

 

Yeni eklenen ilanlar