Hizmet Teklifi AlAraç SatShell V Power Logo

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Volkswagen Beetle 2011 Test Sürüşü

Volkswagen Beetle 2011 Test Sürüşü

Volkswagen Yeni Beetle

İlk üretiminden beri otomobil severlerin gönülden farklı bir yeri olan Beetle’nin en sonuncusu olan Yeni Beetle’ı test ediyoruz. Üretildiği 1938 yılından bu yana birçok farklı versiyonu üretilen Beetle’ın güncel hali olan Yeni Beetle için, retro çizgisini koruyarak yenilenmiş bir model diyebiliriz.

Hala kendisine özgü

Volkswagen Beetle, son versiyonu ile şık ve retro çizgisini koruyan bir otomobil olmasıyla ön plana çıkıyor. Önden bakıldığında Beetle ile özdeşleşen yuvarlak farlar dikkat çekerken, tampona doğru kavisli bir şekilde uzayan motor kaputu eski versiyonlarıyla neredeyse aynı. Otomobilin coupe formunda ise bir değişiklik yok. Uzun kapı boyu ile son derece spor görünen Beetle’nin arka tasarımı aynı şıklığı vurguluyor. Şişkin arka çamurluklara doğru uzayan stop lambalarıyla ve ön tasarımla bütünlüğü sağlayan arka cam yapısı otomobilin sevimli retro görüntüsünü kaybetmediğini gösteriyor. Otomobilin iç tasarımında da aynı şıklığı ve eski versiyonlara yapılmış vurguyu görebilirsiniz. Geniş bilgi ekranı ve üzerindeki üçlü saat son derece şık görünürken torpido gözünün düz formdaki tasarımı klasik otomobillerde görmeye alıştığımız bir tarz. Kromaj ve siyah çizgili pedallar, radyo-klima kontrol düğmelerinin sade yapısı aynı zamanda sportif bir otomobil olduğunun da göstergesi diyebiliriz.

Motor artık ön tarafta

Yeni Beetle serisine kadar motorları arka kısımda konumlandırılan model, artık bu geleneği bozuyor. Test ettiğimiz Yeni Beetle’da 2 litrelik TSI motor tercih edilmiş. 200 beygir güç üreten bu motor 280 Nm tork değerine sahip. 0 dan 100 km hıza 7,6 saniyede ulaşabilen otomobilde 6 kademeli otomatik DSG şanzıman kullanılıyor. Yeterli seviyede performansa sahip bu motor 100 km’de ortalama 10,2 litrelik yakıt tüketim değerlerine imza atabiliyor. Motor, performans konusunda sizi üzmezken, gaza fazla bastığınızda yakıt tüketim değerleri neredeyse iki katına tırmanabiliyor.

Yeni eklenen ilanlar