Toyota Land Cruiser 2011 Test Sürüşü

Toyota Land Cruiser 2011 Test Sürüşü

Toyota Land Cruiser

Toyota’nın iri cüsseli SUV temsilcisi Toyota Land Cruiser, motor gücü ve arazi performansıyla Toyota’nın en özel modellerinden birisi olarak ön plana çıkıyor.

Sert ve keskin hatlar

Büyük far gurubu, yerden yüksek tamponlar, geniş havalandırma ızgaraları, sis farları ve büyük ön yüz, ön tasarımdaki detaylardan. Büyük bir karosere sahip olan Land Cruiser, yandan bakıldığı zaman da oldukça büyük görünüyor. Büyük stop far gurubu, geniş bagaj kapağı, yerden yüksek tamponlar ise arka tasarımdaki detaylardan bazıları. Deri koltuklar, büyük bilgi ekranı, kromaj çerçeveler, geniş diz mesafesi iç tasarımda dikkat çeken detayların başında geliyor.

Güçlü motor, üstün arazi performansı

Test ettiğimiz Toyota Land Cruiser’ da 4,4 litrelik V8 motor görev yapıyor. Bu motor 272 beygir güç ve 650 Nm tork üretiyor. Arazı şartları için son derece güçlü değerlere sahip olan motor hiç zorlanmıyor. Arazi için özel tasarlanmış vites seçimlerinin de olması onu birçok rakibinden farklı kılıyor. Dik yokuşlar ve engebelerde rahat ve tutarlı bir grafik çizen Land Cruiser, normal şehir kullanımında da oldukça konforlu bir otomobil. 100 km’ de ortalama 9,5 litrelik yakıt tüketim değerine sahip. 6 ileri şanzımanı bulunan Land Cruiser’ da sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi görev yapıyor.

Yeni eklenen ilanlar