Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Toyota Avensis 2012 Test Sürüşü

Toyota Avensis 2012 Test Sürüşü

Toyota Avensis

Japon otomobil devi Toyota’nın D segmentindeki temsilcisi Avensis modelini test ettik. Kendisini ispatlamış bir model olan Avensis, yeni haliyle sınıfındaki birçok rakibinden ayrılan dinamiklerle ön plana çıkıyor.

Çizgisini bozmayan bir tasarım anlayışı

Önden bakıldığında arkaya doğru uzayan far tasarımı, farların içerisindeki mercekler, ters v biçimindeki havalandırma tüneli ve büyük Toyota logosu ön tasarımda dikkat çeken detaylardan. Arkadan bakıldığında çift parçalı stop lambası ve çizgili tasarımı oldukça şık görünüyor. Tamponun alt uçlarına yerleştirilmiş sis farları ve plaka üzerindeki çıta, arka tasarımın sade duruşunu destekliyor. İç tasarıma geldiğimizde sade hatlar burada da kendisini gösteriyor. Kullanılan deri malzemeler kalite hissini arttırırken, orta konsoldaki radyo kontrol ünitesi etrafına konumlandırılmış gri renkteki çerçeve, Avensis’e sportif bir görünüm kazandırmış.

Güçlü dizel motor oldukça yeterli

Test ettiğimiz Toyota Avensis, 2 litrelik dizel bir motora sahip. Bu motor 124 beygir güç üretirken 310 Nm tork değeriyle göz dolduruyor. 0 dan 100 km hıza 9,8 saniyede ulaşabilen Avensis, yüksek gücüne rağmen 100 km’de ortalama 4,6 litrelik yakıt tüketim değerine sahip. Yakıt tüketiminin aşağı seviyelerde olması kullanıcısını sevindirebilecek bir ayrıntı.

Yeni eklenen ilanlar