Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Skoda Superb 2013 Test Sürüşü

Skoda Superb 2013 Test Sürüşü

Skoda Superb

Volkswagen grubunun kendine has özelliklere sahip olan markası Skoda’nın, Superb Sedan modelini test ettik. Skoda’nın amiral gemisi olarak nitelendirilen E segmentindeki temsilcisi Superb, sınıfındaki rekabete ayak uyduran, kalite ve lüks kavramını birlikte sunan bir otomobil diyebiliriz.

Üst düzey bir otomobil olduğunu kanıtlıyor

Skoda Superb’in tasarım anlamındaki detaylarına baktığınızda üst düzey dinamiklere sahip bir otomobil olduğunu anlayabiliyorsunuz. Dik çizgilere sahip ön panjur ve panjur üzerine doğru uzanan Skoda logosu dikkat çekerken, karartılmış ön farlar otomobilin yüzünün ciddi görünüşe kavuşmasını sağlamış. Tamponların alt kısmında konumlandırılmış kaliteli ve büyük görünen sis farlarıyla tampon boyunca uzayan kromaj çita sportif görünüyor. Oldukça uzun bir karosere sahip olan Superb’in arka tasarımında dikkat çeken en belirgin detayı C sütununa doğru daralan tasarım ve arka camın yapısı oluyor. Çift parçalı stop lambası ve sade olan bagaj tasarımı otomobilin sınıfındaki ciddiyete uygun detaylardan diyebiliriz. Otomobilin iç kısmına geldiğimizde kalite hissinin daha da arttığını görebilirsiniz. Ön konsoldaki geniş bilgi ekranı, sade tutulmuş radyo, klima kontrol düğmeleri ve kullanılan deri malzemeler oldukça kaliteli bir duruş sergiliyor. Oldukça geniş diz mesafesine sahip olan SkodaSuperb 1.80 cm üzerindeki yolcuların bile neredeyse ayaklarını uzatabilecek kadar rahat yolculuk edebileceklerini söyleyebiliriz.

Konforlu ve ekonomik

Test ettiğimiz Skoda Superb’de 2 litrelik 140 beygir güçünde dizel motora sahip. 320 Nm tork üreten bu motor büyük karoseri olan bu otomobili 0 dan 100 km hıza 10.2 saniyede ulaştırabiliyor. 100 km de ortalama 6, 8 litrelik yakıt tüketimine imza atan Skoda Superb’ de 6 kademeli otomatik şanzıman görev yapıyor. 170 beygirlik bir versiyonuda bulunan Skoda Superb’in aslında bu karosere en uygun motor seçeneği bu demek daha doğru olur. 320 Nm tork çekiş performansı konusunda sorun yaratmazken ağır karoserinden dolayı atak bir sürüş sergileyemiyor. Start stop sisteminin bulunduğu Superb, yol tutuşu ve karoser salınımı konusunda oldukça iddialı. Yolda giderken sarsıntıları ve yol sesinin neredeyse hissedilmediği otomobilin 2014 anahtar teslim başlangıç fiyatı 65.400 lira olarak belirlenmiş durumda.

 

 

Yeni eklenen ilanlar