Skoda Octavia 2013 Test Sürüşü

Skoda Octavia 2013 Test Sürüşü

Skoda Octavia

Volkswagen gurubu bünyesinde üretilen markalardan birisi olan Skoda’nın C sınıfı sedan modeli olan Octavia’yı test ettik. Konforlu bir otomobil olan Octavia, sınıfındaki rakiplerine oranla fiyat konusunda daha ulaşılabilir olmasıyla ön plana çıkıyor.

Şık ve sade hatlar

Önden bakıldığı zaman büyük far gurubu, yere dik şekilde inen havalandırma ızgaraları, sis farları ve sade tampon yapısı dikkat çekiyor. Arka tasarıma geldiğimizde aynı sadelik burada da kendisini gösteriyor. Tek parça büyük stop lambaları, eğimli açılara sahip bagaj kapağı, tampon altlarındaki sis lambaları arka tasarım detaylarından. Otomobilin iç kısmında kullanılan koltuk kumaşları ve deri aksamlar kaliteli görünürken, büyük bilgi ekranı ve etrafına konumlandırılan tuşlar teknolojik bir görüntü yaratmış durumda.

TSI motor

Test ettiğimiz Skoda Octavia’da 1,8 litrelik TSI motor görev yapıyor. Bu motor 178 beygir güç ve 250 Nm tork üretiyor. 0-100 km hızlanmasını 7,3 saniyede tamamlayan Octavia bu değerlerle spor kullanımlara da cevap verebileceğini gösteriyor. 100 km de ortalama yakıt tüketimi 8.2 litre olan Octavia’nın viraj kabiliyeti de yüksek seviyelerde. Büyük karoseri sayesinde geniş bir taban yapısı olan Octavia’nın virajları dönerken sunduğu stabilite takdir edilecek cinsten diyebiliriz.

Yeni eklenen ilanlar