Seat Toledo 2012 TSI Test Sürüşü

Seat Toledo 2012 TSI Test Sürüşü

Volkswagen grubunun başarılı temsilcilerinden birisi olan Seat’ın Toledo modelini test ediyoruz. C segmentinde yıllardır var olan çizgisini koruyan Toledo yeni haliyle daha şık ve konforlu bir otomobil haline gelmiş.

Sade ve ciddi duruş

Seat Toledo’nun uzun yıllardır korumuş olduğu çizgiyi bozmaması onun ne kadar sevilen bir model olduğunu ispatlayan bir ayrıntı. Önden bakıldığında gayet sade bir görünüşe sahip olan Toledo’da en dikkat çeken detay arkaya doğru uzayan far yapısı ve küçük tutulmuş ön panjur oluyor. Otomobilin arka tasarımına geldiğimizde; köşeli stop lambaları ve etrafındaki siyah çerçeve otomobilin sportif görünmesini sağlamış. Otomobilin genel görüntüsü sade durukken aynı duruma otomobilin iç tasarımında da rastlamak mümkün. Otomobilin on konsolunda üst kısımlarda deri malzemeler kullanılırken diz hizasının altında kaliteli durmayan malzemeler tercih edilmiş. Direksiyon simidi üzerindeki tuşlar biraz karışık görünürken, orta konsoldaki bilgi ekranıyla yaptığınız birçok işlemi gözlemleyebilirsiniz. Kapı içlerinde kısmen deri malzeme kullanılması kalite hissiyatını bir nebze olsa arttırmış diyebiliriz.

Ekonomik motor ve ortalama bir performans

Test ettiğimiz Seat Toledo’da 1,2 litrelik TSI motor görev yapıyor.105 beygir güç üreten bu motor 175 Nm tork değerine sahip. 0 dan 100 km hıza 10,2 saniyede ulaşabilen Toledo 100 km de ortalama 5,4 litrelik tüketim sağlayabiliyor.6 ileri oranlı manuel şanzımanın kullanıldığı Toledo’nun yolda ilerlerken konforlu sayılabilecek bir sürüş performansı sergilediği olduğu söylenebilir. Yol tutuşu sınıf ortalamalarını karşılayan Toledo’nun rakiplerinden farklı olarak sade tasarımıyla dikkat çeken bir model olduğu söylenebilir.

Yeni eklenen ilanlar