Seat Ibiza FR Test Sürüşü

Seat Ibiza FR Test Sürüşü

Seat Ibiza FR

Seatmarkasının en çok sevilen modellerinden birisi olan Ibiza’nın Fr modelini test ediyoruz. Spor hatchback otomobil sevenlerin ilgisini çekebilecek bir model olan Ibiza FR, son derece sportif detaylara sahip bir model.

Küçük ve spor tasarım

Seat Ibiza FR sportifliğin dışında, karoser olarak da ufak bir model olmasıyla ön plana çıkıyor. Önden bakıldığında ters v biçimindeki tamponlar ve led farlar dikkat çekerken, tampon altındaki sis farları otomobilin sade görünümünü bir nebze de olsa sportif duruşa çeviren bir detay. Coupe bir otomobil olan FR’nin yan tasarım çizgileri son derece sade. Arka tasarımda; ledli stop lambaları, ikili egzoz çıkışı ve şerit şeklindeki sis lambaları dikkat çekiyor. Otomobilin içinde de tasarım sade tutulmuş. Deri direksiyon simidi şık görünürken, sert plastik malzemelerin kullanılması kalite hissini düşürüyor. Bilgi ekranı ve radyo kontrol ünitesi biraz basit görünürken, koltukların standart yapısı spor bir otomobille uyuşmayan bir detay.

Güçlü dizel motor

Seat Ibiza FR’de 2 litrelik 143 beygir üreten bir motor görev yapıyor. Bu motor otomobili 8,3 saniyede 0’dan 100 km hıza ulaştırırken, 4,8 litrelik yakıt tüketim değerlerine imza atabiliyor. Sürüş performansı açısından bakıldığında tatmin edici olan bu motor, sakin kullanımda sürücüsünü üzmeyecek kadar tutumlu olabiliyor. Viraj kabiliyeti olarak iyi bir seviyede olan Ibiza FR, kısa karoser yapısından dolayı daha iyi bir yol tutuşu sağlıyor.

Yeni eklenen ilanlar