Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Seat Ibiza Cupra 2013 Test Sürüşü

Seat Ibiza Cupra 2013 Test Sürüşü

Seat Ibiza Cupra

Volkswagen grubu bünyesinde üretilen Seat’ın ibiza modelinin Cupra versiyonunu test ettik. Küçük ve sade yapısıyla sporcu kimliğini belli etmeyen Cupra’nın motor kaputu altında yatan gerçek şaşırtıcı. Farklı dinamiklere sahip bir otomobil olan Cupra, spor otomobil seven kullanıcıları tatmin edebilecek bir otomobil.

Küçük ve sade tasarım

Önden bakıldığı zaman küçük havalandırma ızgarası, üçgen uçlara sahip farlar ile V biçimindeki tampon yapısı dikkat çekiyor. Arkaya doğru alçalan tavan yapısı sayesinde küçük görünen otomobilin arka tasarımı da son derece sade tutulmuş durumda. Büyük bagaj kapağı, tampon altındaki rüzgâr kanalı ve egzoz yapısı dikkat çekiyor. İç detaylara geldiğimizde koltukların tasarımı ve ön konsolun sadeliği fark ediliyor. İç tasarımda spor bir otomobille uyuşmayan detayların olması ve sert plastik malzemeler kötü bir görünüme sebep oluyor.

Güçlü motor, yüksek performans

Test ettiğimiz Seat Ibiza Cupra’da 1,4 litrelik TSI motor görev yapıyor. Bu motor 180 beygir güç ve 250 Nm tork üretiyor. 0-100 km hızlanmasını 6,9 saniyede tamamlayabilen Cupra, 100 km’de ortalama 5,9 litrelik yakıt tüketim değerine sahip. Yol tutuşu konusunda da iyi bir performans sergileyen Cupra, spor ve küçük otomobil seven kullanıcıların ilgisini çekebilecek bir model diyebiliriz.

Yeni eklenen ilanlar