Porsche Cayenne Dizel 2013 Test Sürüşü

Porsche Cayenne Dizel 2013 Test Sürüşü

Porsche Cayenne S Dizel

Tutkulara hitap eden modelleriyle ön planda olan marka Porsche’ninCayenne S dizel modelini test ettik. Geniş iç hacim, kaliteli malzemeler ve yüksek donanım seviyesiyle SUV pazarında önemli bir yeri olan Cayenne S, Porsche’nin bu pazarda ne kadar ciddi işler çıkartabileceğinin en iyi örneği.

SUV sınıfında en iyilerden

Cayenne S şık hatlarıyla dikkat çeken Porsche modellerinden. Önden bakıldığında led far gurubu, şerit led şeklindeki ve çok belli olmayan sis lambaları, 3 parçaya bölünmüş havalandırma ızgaraları dikkat çekiyor.  Arkla tasarıma geldiğimizde 2 parçalı stop lambaları, bagaj kapağı ortasındaki büyük Cayenne S yazısı, çift egzoz çıkışı ve tampon ortasındaki gri renkteki koruma parçası fark ediliyor. İç tasarımda en dikkat çeken detaylar; kapı içleri, ön konsol ve koltuklarda kullanılan deri malzemeler, büyük bilgi ekranı, kromaj çıtalar ve vites etrafına konumlandırılan tuşlar diyebiliriz.

Güçlü dizel motor etkileyici

Test ettiğimiz Cayenne S dizel’de 4,2 litrelik V8 dizel motor görev yapıyor. Bu motor 382 beygir güç ve 850 Nm gibi ciddi bir tork değerine sahip. 0-100 km hızlanmasını 5,2 saniyede tamamlayabilen Cayenne S 100 km’de ortalama 12,3 litrelik yakıt tüketim değerine sahip. Bu kadar güçlü bir aracın yakıt tüketiminin yüksek sayılabilecek seviyelerde olması normal olarak karşılanabilir. Gaza yüklendiğiniz zaman sizi koltuğa yapıştıracak kadar güçlü olan Cayenne S dizel, konforlu ve performanslı sürüşler için ideal bir SUV diyebiliriz

 

 

Yeni eklenen ilanlar