Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Peugeot RCZ 2013 Test Sürüşü

Peugeot RCZ 2013 Test Sürüşü

Peugeot RCZ

Peugeot’nun tek kapılı spor otomobili RCZ ile test sürüşündeyiz. Spor ve şık tasarım detaylarına sahip olan RCZ, yol tutuşu ve motor performansı olarak birçok spor otomobile yakın değerler sunarak Peugeot’nun başarısını gösteriyor.

Şık tasarım, sporcu duruşu

Önden bakıldığı zaman geniş far gurubu, havalandırma ızgaraları, şerit şeklindeki led sis farları dikkat çekiyor. Yan tasarımda ise arkaya doğru alçalan tavan yapısı ve yere yakın karoser fark ediliyor. Üçgen forma sahip stop lambaları, çift egzoz çıkışı, bagaj ortasındaki şerit şeklindeki stop lambası, tampon altındaki rüzgâr tüneli arka tasarım detaylarından diyebiliriz. İç tasarımda sportifliğin fazla hâkim olmaması gözden kaçmıyor. Büyük bilgi ekranı, ön konsolda aşağı doğru uzanan tuşlar şık görünürken, direksiyon üzerinde delikli yapıda deri malzeme kullanılması ve pedalların kromaj tasarımı sportifliği az da olsa destekleyen unsurlardan.

Spor otomobil görünümlü ekonomik RCZ

Test ettiğimiz Peugeot RCZ’de 2 litrelik dizel motor görev yapıyor. Bu motor 163 beygir güç ve 340 Nm tork değerine sahip. 0-100 km hızlanmasını 8,7 saniyede tamamlayan RCZ 100 km’de ortalama 5,8 litrelik yakıt tüketim değerine imza atıyor. Geniş taban yapısı ve yere yakın karoseri sayesinde iyi bir yol tutuşu sunan RCZ virajlarda son derece stabil bir tavır sergiliyor. Direksiyona yapılan sert müdahalelerle arkadan kayma eğilimi gösteren RCZ bunu ancak ESP kapalıyken yapıyor. Dizel bir motora sahip olmasına rağmen, sürüş performansı spor otomobilleri aratmayacak seviyede olan RCZ, Peugeot markasının kalitesini ortaya koymuş oluyor.

Yeni eklenen ilanlar