Peugeot 508 2012 Test Sürüşü

Peugeot 508 2012 Test Sürüşü

Peugeot 508 SW

Efsaneleşen spor otomobil modelleri üreterek adından sıkça bahsettiren Peugeot markası station wagon otomobilleriyle de bu geleneği devam ettirecek gibi görünüyor. Genişliğe ve konfora önem veren, ailelerin dikkatini çekmeyi hedefleyen Peugeot 508 SW modelini test ediyoruz. Sedan versiyonundan daha büyük bagaj hacmi ve daha farklı dinamiklere sahip olan otomobil, oldukça konforlu sürüş dinamikleri barındırıyor.

Daha büyük bagaj, standart konfor:

D segmentinde oldukça iddialı olan 508’in station wagon modeli de oldukça şık görünüyor. V şeklindeki geniş ön ızgaralar dikkat çekerken ön tampona doğru sivrilen farlar oldukça şık duruyor. İki parçalı olarak tasarlanmış sis farları ve tamponun alt kısmında bulunan ince şerit halindeki hava girişi ön tarafın tasarım detaylarından. Yan taraftan bakıldığında arkaya doğru alçalan tavan yapısı oldukça farklı durmuş. Arka tasarımda iki parçalı stop farları ve geniş bagaj kapağı dikkat çekerken arka tasarım oldukça sade tutulmuş durumda. Otomobilin iç kısmındaki kalite hemen kendisini belli ediyor. Geniş bilgi ekranı, siyah parlak çerçeveli radyo-klima kontrol ünitesi, deri koltuklar iç tasarım detaylarından bazıları. Oldukça geniş bir bagaj hacmine sahip olan Peugeot 508 SW’nin arka koltukları yatırıldığında 660 litrelik bagaj, 1865 litreye ulaşıyor. İşlevselliği arttırmak için küçük saklama gözlerinin de kullanıldığı otomobil uzun yollar için oldukça ideal.

Güçlü motor düşük yaktı tüketimi:

Test konuğumuz olan Peugeot 508 SW de 2.2 litrelik dizel turbo bir motor görev yapıyor. 203 beygir gücündeki bu motor 450 Nm gibi etkileyici bir tork değerine sahip. Bu değerler 2280 kg’lık otomobil için oldukça yeterli gelse de sportif kullanımlarda yakıt konusunda kullanıcılarını biraz üzebilir. 100 km de ortalama 10,8 litrelik dizel yakıta ihtiyaç duyan 508 SW 0,dan 100 km hıza 8.4 saniyede ulaşabiliyor. Sürüş konforu açısından oldukça iddialı olan otomobil uzun karoser yapısına rağmen virajlarda kararlı bir duruş göstererek kendinizi güvende hissetmenize neden oluyor. 81 bin liralık başlangıç fiyatına sahip olan 508 SW sunduğu konfor ve genişlikle rakiplerine gözdağı veriyor.

Yeni eklenen ilanlar