Opel Cascada 2013 Test Sürüşü

Opel Cascada 2013 Test Sürüşü

Opel Cascada

Opel’in D segmentinde yeni yarattığı bir cabrio model olan Cascada’yı test ettik. Opel Astra modeline benzerlikler gösteren Cascada, şık ve sportif tasarımıyla göz kamaştırıyor.

D segmentinde Cabrio model

Cascada’nın ön tasarımı sadece şık çizgilere sahip. Büyük far gurubu, kavisli yapıdaki tampon, sis farları, alçak karoser yapısı ve ufak havalandırma ızgaraları dikkat çekiyor. Arka tasarımda; büyük stop lambaları ve ortasındaki çıta fark edilirken, tampon yapısı sade tutulmuş. Otomobilin iç hatları oldukça şık görünüyor. Deri koltuklar ve ön konsol elit bir görüntü yaratıyor. Vites kolu etrafındaki çıtalar sportif görünürken, ön konsoldaki radio control ünitesi etrafındaki tuşlar biraz kafa karıştırabilir.

Yeni teknoloji, yeni motor

Test ettiğimiz Opel Cascada’da 1.6 litre turbo SIDI motor görev yapıyor. Bu motor 170 beygir güç ve 280 Nm tork üretiyor. 0-100 km hızlanmasını 9.6 saniyede tamamlayabilen Cascada, 100 km’de ortalama 6.3 litrelik yakıt tüketim değerine sahip. Otomatik şanzımanın kullanıldığı Cascada, sportif sürüşe imkan veren şanzımanı sayesinde keyifli sürüşler yaşatabiliyor. Yol tutuşu da iyi seviyelerde olan Cascada’nın virajlardaki stabil yapısı dikkat çekiyor.

Yeni eklenen ilanlar