Opel Astra Sports Tourer 2010 Kısa Test Sürüşü

Opel Astra Sports Tourer 2010 Kısa Test Sürüşü

Opel Astra Sports Tourer

Opel’in üretmiş olduğu ve aileler tarafından çok sevilen bir model olan Opel Astra Sports Tourer’ı test ettik. Uzun karoseri ve geniş yükleme alanıyla dikkat çeken Astra Sports Tourer, sürüş konforu açısından da üst seviyelerde bir performans sergiliyor.

Şık ve sade tasarım

Büyük far grubu, yere yakın tamponlar,  sis farları ve tampon altı havalandırma bölmeleri ön tasarımdaki detaylardan. Uzun bir karosere sahip olan Astra’nın arkaya doğru alçalan yapıda bir tasarımı var. Büyük çift parçalı stop lambaları, büyük bagaj kapağı ve kısa tampon yapısı arka tasarımdaki detaylardan bazıları. İç tasarıma geldiğimizde kaliteli malzemeler burada da kendisini belli ediyor. Deri koltuklar, büyük bilgi ekranı, ön konsol ve kapı içlerindeki deri malzemeler şık görünürken, ön konsoldaki düğmelerin fazlalığı biraz kafa karıştırıcı görünüyor.

Güçlü dizel motor

Test ettiğimiz Opel Astra Sports Tourer’da 2 litrelik dizel motor görev yapıyor. Bu motor 160 beygir güç ve 350 Nm tork üretiyor. 0-100 km hızlanmasını 9,5 saniyede tamamlayabilen Astra, 100 km’de 5,1 litrelik yakıtla yetinebiliyor. Yol tutuşu konusunda da üst seviyelerde performans sergileyen Astra Sports Tourer, uzun karoserine rağmen virajlarda stabilitesini koruyarak sürücüsüne güven veriyor. Geniş yükleme alanına da sahip olan Astra, tüm koltuklar yatırıldığı zaman 1600 litreye yakın yükleme alanı sunabiliyor.

Yeni eklenen ilanlar