Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Mercedes-Benz SL 2012 Test Sürüşü

Mercedes-Benz SL 2012 Test Sürüşü

Mercedes-Benz’in artık efsane halini alan ve yaklaşık 60 yıldır ürettiği büyük roadster ailesi SL 6. nesline kavuştu. Tasarımına bakıldığında büyük bir SLK versiyonu gibi duran yeni nesil SL’nin arka kısmında CLS Serisi’nden izler taşıyor. Farları bir önceki yılların konsept Mercedes modellerine gönderme yapan aracın bütün motor seçenekleri de hafifletildi.

Mercedes-Benz SL 2012 Tasarımı

İç mekana geçildiğinde de SLK ve SLS AMG gibi modellerden izler taşıyan SL’nin alt kısmı düzleştirilen direksiyon simidi, geniş orta konsolu ve konsol üzerinde bulunan navigasyon ekranının iki yanına yerleştirilen yuvarlak havalandırma ızgaraları diğer Mercedes modellerini andırıyor.

Aracın sürüş dinamiklerini de iyileştiren Mercedes, standart sistemin yanında birde adaptif bir süspansiyon sistemi ve elektro-mekanik direksiyon sistemi sunuyor. Şasinin burulma direncini %20 oranında arttıran Mercedes, bu sayede istenmeyen titreşimlerden kurtulurken, araç içi sesi de düşürmeyi başardı.

Mercedes-Benz SL’nin Motor Özellikleri

İki motor seçeneği bulunan SL’nin 3,5 litre hacimli V6 motoru 306 Hp ve 370 Nm tork güç değerlerine sahip. 7 ileri vitesli otomatik şanzımanla sunulan araç 0’dan 100 km/s hıza 5,9 saniyede ulaşıyor.

Daha fazla güç isteyen müşteriler için sunulan motor ise 4,7 litre hacimli bir V8. 435 Hp ve 700 Nm tork güç değerlerine sahip olan bu turbo motorda, 7 ileri vitesli otomatik şanzıman bulunuyor.

Yeni eklenen ilanlar