Hizmet Teklifi AlAraç SatShell V Power Logo

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Mercedes-Benz S Serisi Coupe 2014 Test Sürüşü

Mercedes-Benz S Serisi Coupe 2014 Test Sürüşü

Mercedes-Benz S Serisi Coupe görücüye çıktığı günden beri ilgi odağı olmuş durumda. Lüksü ve şıklığı sportiflikle birleştiren bu araç, Mercedes tutkunlarının göz bebeği durumunda.

Dış tasarımına baktığımızda kendinden emin ve karizmatik bir görünüm karşımıza çıkıyor. Yeniden tasarlanan ön ızgara ve 47 Swarovski taşla süslenen farlar Mercedes’in gücünü ve mühendislik becerilerini çok iyi bir şekilde yansıtıyor. S Serisi Coupe’nin çizgilerinde bir sadelik görüyoruz. Göze çarpan 3 derin çizgi araca kaslı bir hava verirken, şıklığını da korumuş.

Dış tasarım sportif olarak tanımlanabilir, iç mekan ise çok zarif. İç döşemeyi deri veya kumaş seçmek mümkün. Aracın ön panelinde uzun bir ekran bulunuyor. Ekranın sol bölümü göstergelere ayrılmış. Sağ bölümü ise yol bilgisayarı ve diğer dijital ayarlar için kullanılıyor. Ota konsolda bulunan dört hava çıkışı ve altlarında bulunan temel kontroller dizisi metal kaplamalı olarak tasarlanmış. Direksiyon ise büyük bir Mercedes-Benz logosuna sahip. Logonun yanlarından ve altından çıkan kollar parlak renkleri ile metal etkisini sürdürüyor.

Mercedes-BenzS Serisi Coupe otomatik sürüş teknolojilerinin ortaya çıkardığı en gelişmiş araç. S Serisi Coupe 30 km hıza kadar otomatik pilotta ilerleyebiliyor. Bunun yanı sıra; aracın içinde ve dışında bulunan kameralar ve sensörler sayesinde araç, park etmekten tutun, yoğun trafikteki yolculuklara kadar her türlü sürüşü kolaylaştıran bir teknolojiye sahip.

Arka logonun altından çıkan 360 derecelik kamera ile en dar yerlere arka arkaya park etmek çocuk oyuncağı haline gelmiş. Ama Mercedes’in S serisi Coupe için sakladığı ve büyük sansasyonu yaratan özelliği Magic Body Control. Türkçe adı “Sihirli gövde kontrolü” olan bu teknoloji, aracın üzerinde yer alan kameralar ve özel yazılımı sayesinde hayata geçiyor. Araç üzerinde yer alan kameralar yolu tarayarak tümsek çukur gibi sarsıntı yaratabilecek her türlü yol bozukluğunu saptıyor. Özel yazılımı ise bu verileri yorumlayarak aracın süspansiyonunu yola göre ayarlıyor. Bütün bu işlerin sonucunda sarsıntısız ve konforlu bir yolculuk ortaya çıkıyor.

Yeni eklenen ilanlar