Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Mercedes-Benz GL 500 4Matic 2013 Test Sürüşü

Mercedes-Benz GL 500 4Matic 2013 Test Sürüşü

Mercedes GL 500

4 Matic Kalite, asalet ve şıklığı bir arada sunabilen, SUV segmentinin liderlerinden birisi olan Mercedes Gl serisinin 500 modeli test konuğumuz oluyor. Günümüz arazi aracı anlayışının değişmeye başladığı bir zamanda kendisini yenileyen Gl serisi bambaşka bir araç haline gelmiş. Mercedes-Benz markasının tüm teknolojik özelliklerini üzerinde barındıran GL500 4 Matic’te, tasarım anlamında da değişikliklere gitmiş durumda.

Şıklık ve asalet bir arada:

Mercedes GL500 4 Matic oldukça büyük bir karosere sahip. Ön kısmında geniş ızgaralar ve 2 parçalı tampon yapısı otomobilin yüksek görünmesini sağlamış. Hava giriş kanallarının gri renkte olması ve sis farlarının tamponların kıvrılan kısımlarına yerleştirilmesi ön tarafın şık bir yüze sahip olmasına sebep olmuş. Oldukça sade yan çizgilere sahip olan otomobilde kapı altlarındaki alüminyum ızgaraları tüm büyük SUV modellerinden artık biliyoruz. Arka tasarımda ise otomobilin bagaj kapağı ile C tununun geçişlerine iki parçalı olarak yerleştirilen farlar ön tasarım ve arka tasarımın bütünlüğünü korumuş durumda. İki parçalı gibi duran tamponlar ve tamponların altlarındaki plastik gri renkteki parçalar sportif bir SUV imajını destekliyor. Aracın iç tasarımında da durum yine aynı. Kalite hissinin hemen hemen her yerde hissedildiği araçta deri döşemeler ve aracın içinde kullanılan kaliteli plastik malzemeler bu sınıftaki bir araca yakışan detaylardan.

Görüntüsü gibi güçlü:

Arazi araçlarından beklentiler genellikle arazi şartlarında stabilite ve konfor oluyor. Ama Aynı zamanda hızlı bir SUV da istiyorsak! İşte tam bu noktada Mercedes mühendisleri üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yapmayı başarmışlar. Oldukça güçlü bir motora sahip test aracımızda 4,7 litrelik V8 bir motor görev yapıyor. 488 beygir güç ve 700 Nm tork gibi ciddi değerlere sahip olan motor, 2370 kg lik devasa cüsseli GL500 4 Matic’i 0 dan 100 km hıza 5,4 saniye ulaştırıyor. 7 kademeli G-TRPNIC PLUS şanzımanı bulunan otomobil sahip olduğu 4 matic sistemi sayesinde tekerlekler arası değişkenlik gösteren çekiş yüzdeleriyle aracın her türlü yol koşulunda güvenli bir şekilde ilerleyebilmesini sağlıyor. Test ettiğimiz araç 2013 model.

Yeni eklenen ilanlar