Mercedes-Benz CLA 45 AMG 2013 Test Sürüşü

Mercedes-Benz CLA 45 AMG 2013 Test Sürüşü

Mercedes CLA 45 AMG

Mercedes-Benz’in güçlü ve sportif otomobillerini temsil eden, markanın resmi modifiye serisi olan AMG yine harika bir modelle karşımızda. Mercedes’in A serisi ile C serisi’nin karışımı niteliğindeki Mercedes CLA’nın AMG versiyonunu test ettik. Hızlı olduğu kadar konfor kavramının da sınırlarını belirleyen 4 kapılı coupe CLA 45 AMG oldukça sıra dışı bir karaktere sahip.

Kalitenin sınırlarını belirliyor

Yıllardır üretmiş olduğu kaliteli ve uzun ömürlü otomobillerle bilinen Mercedes-Benz’in, CLA 45 AMG versiyonu da bu geleneği sürdürecek türde bir otomobil. Önden bakıldığında geniş havalandırma ızgaralarının ortasına konumlandırılmış Mercedes-Benz logosu dikkat çekerken tamponun altına bulunan gri renkteki rüzgâr kanalları oldukça sportif duruyor. 4 kapılı coupe bir otomobil olan CLA 45 AMG’nin yan tasarımındaki rüzgar kanalları ve yarım ay şeklindeki cam yapısı otomobilin bütünlüğünü koruyor. Arka tasarımın CLS ve A serisinden izler taşıdığı CLA 45 AMG de bagaj ortasına doğru daralan yapıdaki stop lambaları ve kullanılan led teknolojisi oldukça şık görünüyor. Tampon altındaki rüzgar kanalı ve çift çıkışlı egzoz uçları sportif görünümü destekliyor. Otomobilin iç tasarımında aynı şıklık ve sportifliği görmek mümkün. Direksiyondan koltuklara kadar hemen hemen tüm deri malzemelerde kırmızı dikişlerin kullanılması spor bir otomobil olduğunu hatırlatır nitelikte. Üçgen uçlu havalandırma ızgaraları ve orta konsoldaki geniş ekran dikkat çeken başka ayrıntı. Klima-Radyo kontrol düğmeleri, kromajlı pedallar ve orta konsoldan yolcu koltuğuna kadar uzanan çıtada kullanılan karbon fiber malzeme otomobilin iç tasarım kalitesini vurguluyor

4 kapılı da olsa o bir AMG

Mercedes-Benz’in artık AMG ile özdeşleşen yüksek performanslı modellerinin en yenilerinden birisi olan A45 AMG oldukça güçlü bir otomobil. 2 litrelik dört silindirli turbo motora sahip olan otomobil tam 360 beygir gücünde. 450 Nm tork üreten bu motor otomobili 0 dan 100 km hıza sadece 4,4 saniyede ulaştırıyor. 7 kademeli DCT şanzımana sahip olan otomobilin vites geçişleri kullanım tarzınıza göre değişiklik gösteriyor. Gaza biraz fazla bastığınızda oldukça hızlı tepkiler veren şanzıman spor kullanıma oldukça uygun. Yüksek performansa sahip bu otomobilin 7,1 litrelik 100 km ortalama yakıt tüketimi oldukça iyi seviyelerde. 4 matic çekiş sisteminin kullanıldığı Mercedes CLA 45 AMG ihtiyaç duyduğu anda gücü tekerlekler arasında dağıtıp stabil bir sürüş sağlıyor. Oldukça güçlü bir yol tutuşa sahip olan A45 AMG yolu bırakmak istemeyen performansıyla spor bir otomobilin dinamiklerine sahip olduğunu ispatlıyor. 4 kapılı Coupe spor otomobil olan Mercedes A45 AMG nin anahtar teslim fiyatı 297.500 lira olarak belirlenmiş.

 

 

 

Yeni eklenen ilanlar