Mercedes-Benz AMG GT 2015 Test Sürüşü

Mercedes-Benz AMG GT 2015 Test Sürüşü

Mercedes-Benz’in rüya otomobillerinden biri AMG GT. SLS AMG’nin küçüğü olarak nitelendirilen Yeni Mercedes-Benz AMG GT, Mercedes’in süper spor otomobilleri arasında. İstanbul Autoshow 2015’de ilk defa Türk otomobil severlerle buluşan araç, sportif tasarımıyla öne çıkıyor.

Mercedes-Benz AMG GT 2015 Tasarımı

Mercedes-Benz’in son gözdesi olan AMG GT, tasarımından teknik detaylarına kadar güncel Mercedes dokusuna sahip. LED far yapısı, geniş arka tamponu, uzun kaportası ve yana doğru açılan kapılarıyla farklı bir kimliğe sahip olan AMG GT’nin iç tasarımı da, kayda değer seviyede.

Kısa yapılı vites topuzu, metal çerçevelere sahip dairesel havalandırma ızgaraları, açılı olarak yerleştirilmiş vites konsolu, yüksek desteklere sahip koltuklar, deri döşemeler, metal kaplamalar ve spor direksiyon öne çıkıyor.

Mercedes-Benz AMG GT Motor Özellikleri

Çift turbo beslemeli, dört litrelik V8 bir motora sahip olan Mercedes-Benz AMG GT’nin iki farklı motor seçeneği bulunuyor. Intelligent Drive teknolojisiyle yolda ve yarış pistinde en üst düzeyde sürüş keyfi sunan AMG GT’nin motorlarının güç değerleri sırasıyla 462 ve 510 Hp.

Yeni eklenen ilanlar