Mercedes-Benz AMG GLE 63 S 2015 Test Sürüşü

Mercedes-Benz AMG GLE 63 S 2015 Test Sürüşü

Mercedes-Benz markasının yeni modellerinden olan GLE en güçlü versiyonuna kavuştu. İlk olarak Detroit Otomobil Fuarında sergilenen araç, Mercedes ve AMG ikilisinin modellere yansıyacak olan yüzünü belli ediyor.

Mercedes-Benz AMG GLE 63 S Tasarımı

Görünümünde bilindik farklılıklar olan Mercedes Benz AMG GLE 63 S’in, ön panjuruna AMG logosu eklenirken ön tamponda çok daha agresif bir görünüme kavuştu. LED aydınlatma grubu ve 22 inç çaplı jantlar standart donanımda yer alırken, yan basamaklar, dört çıkışa sahip egzoz sistemi ve arka tampon altından görülen rüzgarlık öne çıkan detaylar arasında yer alıyor.

İç tasarımda karbon fiber kaplamalar, alüminyum pedal seti, yükseltilmiş sportif koltuklar, alt kısmı düzleştirilmiş direksiyon simidi, bol bol AMG logosu ve yeni tasarım gösterge tablosu dikkat çekiyor.

Mercedes-Benz AMG GLE 63 S Motor Özellikleri

Çift turbo beslemeli 5,5 litre hacimli V8 motora sahip olan aracın güç değerleri 577 Hp ve 760 Nm tork. Dört tekerden çekiş sistemi ve 7 ileri vitesli otomatik şanzımana sahip olan araç 0’dan 100 km/s hıza 4,2 saniyede ulaşıyor.

Yeni eklenen ilanlar