Hizmet Teklifi AlAraç SatAytemiz Logo

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Mercedes-Benz 2013 S Serisi Test Sürüşü

Mercedes-Benz 2013 S Serisi Test Sürüşü

Mercedes-Benz S Serisi

Mercedes’in amiral gemisi olan ve lüks kavramının çıtasını belirleyen ve Dünyanın en akıllı otomobili olarak lanse edilen modeli S Serisini test ediyoruz. Geçmişten günümüze kadar birçok jenerasyonla karşımıza çıkan S serisi en güncel haliyle otomobil dünyasının tanımı niteliğinde bir otomobil haline gelmiş durumda.

Lüks ve kalite deyinse S Serisi

Lüks ve kalite kavramının en uç noktasında bulunan bir model olan S serisi tartışmasız bir tasarıma sahip. Önden bakıldığında oldukça büyük bir havalandırma ızgarası ve hemen üzerine konumlandırılan büyük Mercedes-Benz logosu dikkat çekiyor. Tampon altındaki kıvrımlar ve led farlar oldukça şık görünüyor. Yan tasarıma baktığımızda büyük jantlar, yere yakın karoser yapısı ve yüksek omuz çizgisi dikkat çekiyor. Arka tasarıma geldiğimizde zarif detaylar yine ön planda. Büyük bagaj kapağı ve led stop lambaları son derece elit bir görüntü çiziyor. Tampon altındaki çift egzoz çıkışı ve rüzgâr kanalının yapısı sportifliği vurgulamış durumda. İç tasarımda kalite çok bariz bir şekilde kendisini belli ediyor. Kullanılan deri malzemeler ve işçilik, ön konsoldaki detaylı bilgi ekranı, ön konsoldan arkaya doğru uzayan geniş bölme ve ahşap kaplı malzemeler lüks kavramının son noktasını oluşturuyor.

Birçok motor seçeneği mevcut

Test etmiş olduğumuz S500 ‘de 4,6 litrelik v8 bir motor görev yapıyor. 450 beygir güç üreten motor 700 Nm tork değerine sahip. 0-100 km hızlanmasını 4,8 saniyede tamamlayan S500, devasa cüssesine rağmen son derece atak bir grafik çizmeyi başarabiliyor. 100 km de ortalama 9 litrelik benzine ihtiyaç duyan S500’de 7g-tronic plus şanzıman görev yapıyor. Sürüş karakteri ve rahatlığı her geçen nesilde daha da artan S serisinde lüks ve kalite kavramları ön planda tutulmaya devam edecek gibi görünüyor

 

Yeni eklenen ilanlar