Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

McLaren MP4 12C 2011 Test Sürüşü

McLaren MP4 12C 2011 Test Sürüşü

Mc Laren MP4-12C

Yarış otomobilleri konusundaki tecrübelerinin tümünü görebileceğiniz bir model olan MP4-12C, Mc Laren’ in bu güne kadar üretmiş olduğu en hızlı ve en sportif otomobil diyebiliriz. Sunduğu güvenlik donanımlarından, sportif sürüş yardımcılarına kadar farklı bir otomobil olduğunu ispatlıyor.

 

Sıra dışı sportif tasarım

Büyük far gurubu ve tampon altındaki geniş havalandırma ızgaraları dikkat çekerken, otomobilin yere yakın yapısı sportifliği vurguluyor. Çok uzun olmayan bir karoseri olan MP4-12C, sunduğu yüksek yol tutuşuyla dikkat çekiyor. Yerden yüksek arka tamponlar, rüzgâr tüneli, otomobilin kuyruk kısmını yere basması için tasarlanan kanat ve led şeritler halindeki stop lambaları oldukça şık görünüyor. İç tasarımda ise adeta bir uzay makinası hissiyatı var. Orta konsolda aşağı doğru uzanan bilgi ekranı ve üzerindeki tuşlardan birçok donanımı kontrol etmek mümkün. Kapı kolu üzerindeki tuşlardan ise birçok aksesuarın kontörlü sağlanabiliyor.  Yol tutuşu ve motor performansı içeriden kontrol edilebilen otomobilin en önemli özelliklerinden birisi de bu diyebiliriz.

Üstün performans, üstün yol tutuşu

Test ettiğimiz Mc Laren MP4-12C’ de 3,8 litrelik çift turbolu motor görev yapıyor. Bu motor 625 beygir güç ve 600 Nm tork üretiyor. 0-100 km hızlanmasını 3,3 saniye de tamamlayabilen otomobil 100 km’de ortalama 11,7 litrelik yakıt tüketim değerine sahip. Yol tutuşu konusunda da oldukça iyi seviyelerde olan otomobil bu özelliği, markanın Formula 1 teknolojilerine olan yatırımlarının bir eseri. Fren performansı da aynı seviyede olan MP4 12C’nin bir süper spor otomobil olduğu gerçeği her noktasında vurgulanmış durumda.

 

 

Yeni eklenen ilanlar