Hizmet Teklifi AlAraç SatAytemiz Logo

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Mazda CX5 2012 Test Sürüşü

Mazda CX5 2012 Test Sürüşü

SUV bir araç, bir spor otomobil kadar sportif olabilir mi? Bu soruyu temel alan Mazda, CX5 modelini ortaya çıkardı. Skyactiv teknojisi ile Mazda, CX5’te yeni bir soluk yakalamış. Aracın gövdesinde Skyactiv teknolojiyi kullanan Mazda, CX5’i boyutlarına göre daha hafif bir suv hanine getirmeyi başarmış, ama bunu yaparken de sağlamlığından ödün vermemiş. Daha hafif bir gövdeye sahip olması CX5’i daha da çevik yaptığı açıkça görülüyor.

Mazda CX5 modelinde 2,0 litrelik Skyactiv-G motoru kullanmış. 14:1 sıkıştırma oranına sahip olan bu motor daha az yakıt ile daha çok güç elde etmek amacıyla üretilmiş. 160 beygir güç üretebilen Skyactive-G motoru 0’dan 100’e 9,2 saniyede ulaşıyor. Yüksek performansının yanında ekonomikde olan motor 7,8 litre /100 km’lik bir tüketime sahip.

Mazda CX5’in tasarımına baktığımızda farlar ilk dikkati çeken unsur oluyor. Geriye doğru uzanan farlar araca dinamik bir yapı katıyor. Aracın bagaj bölümünde de bu dinamikliği sürdüren Mazda yan taraflarında oval bir tasarımı tercih etmiş.

Mazda CX5 modelinin iç tasarımda ise genişlik ve konforu ön planda tutmuş. Deri direksiyon simidine sahip olan CX5 5,8”lik dokunmatik ekran bulunuyor. Aracın standart donanımda bulunan bu ekran, müzik sistemi, yol bilgisayarı ve navigasyona sahip. Arka koltuklarda da geniş bir hacme sahip olan CX5 503 litrelik bir bagaja sahip.

Yeni eklenen ilanlar