Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Mazda 6 Tourer 2013 Test Sürüşü

Mazda 6 Tourer 2013 Test Sürüşü

Mazda 6 Tourer

Japon otomobilleri denildiğinde akla ilk gele şey performans olmuştur. Özellikle modifiye tutkunlarının en çok tercih ettiği markaların başında Honda, Nissan, Mazda gibi isimler gelir. Dünya’da değişen otomobil üretim anlayışı ile birlikte artık Japon otomobilleri konfor ve tasarımı da bir arada sunabiliyor hale geldi. İşte bunun en iyi örneklerinden birisi olan Mazda markasının 6 Tourer modeli karşımızda.

Bir station wagon ve sıradışı tasarım

Mazda 6 Tourer bir station Wagon, otomobilden beklenmeyecek tasarım detaylarına sahip. Otomobilin ön kısmında yay şeklinde tampon altına kadar uzanan havalandırma ızgaraları dikkat çekiyor. Kısa tutulmuş alt tampon uzantısı ve üçgen formlu sis lambaları sportifliği destekleyen detaylardan. Arkaya doğru uzanan tavan yapısı ve camların etrafındaki kromaj çerçeveler otomobilin sportif bir aile aracı olduğunu kanıtlıyor. Arka tasarıma geldiğimizde: bagaj kapağı ile birleşmiş iki parçalı stop farları ve iki far arasındaki merkez noktaya konumlandırılmış kromaj çıtalar yan tasarımla olan bütünlüğü devam ettiriyor. Tampon altına yerleştirilmiş çift egzos çıkışı ise sporcu kişiliğinin bir yansıması olarak gösterilebilir. İç tasarımda da durum aynı diyebiliriz. Kalite hissinin her yerde vurgulandığı Mazda 6 Tourer’da geniş bilgi ekranı ve hemen hemen her yerde kullanılan deri malzemeler rakiplerine gözdağı verecek cinsten. Arka koltuklar yatırıldığında 1648 litreye varan bir yükleme alanı sunan Mazda 6 Tourer geniş aileleri de memnun edecek bir otomobil.

Güç ve şıklık bir arada:

Kalite hissini veren bir otomobil; aynı zamanda güçlü bir kalbe de sahip olmalı öyle değil mi? Mazda 6 Tourer tam da bu tarife uyacak motor seçeneklerine sahip. Tasit.com olarak test ettiğimiz Mazda 6 Tourer da 2,0 litrelik 163 beygir ve 210 Nm tork üreten benzinli bir motor görev yapıyor. Bu motor 1476 kg ağırlığındaki Mazda 6 Tourer i 0 dan 100 km hıza 9,1 saniye de ulaştırıyor. Çok iyi bir hızlanma derecesine imza atamasa da ara hızlanmalarda silindir hacminin vermiş olduğu avantajla oldukça atak bir görüntü sergiliyor. 6 ileri manuel bir şanzımana sahip olan Mazda 6 Tourer 100 km de ortalama 5,9 litrelik bir sarfiyata imza atıyor. Mazda firmasının Skyactiv teknolojilerine yer verdiği Mazda 6 Tourer geniş ailelerin ve fazla yükle seyahat etmek isteyen kullanıcıların ilgisini çekecek bir otomobil. Test ettiğimiz araç 2013 model.

Yeni eklenen ilanlar