Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Mazda 5 2010 Test Sürüşü

Mazda 5 2010 Test Sürüşü

Mazda 5

Mazda’nın MPV segmentindeki temsilcisi Mazda 5’i test ettik. Büyük boyutları ve işlevsel özellikleriyle ön plana çıkan Mazda 5, geniş otomobil sevenlerin ilgisini çekebilecek bir model.

Bilindik Mazda Detayları

Büyük far gurubu, havalandırma ızgaraları ortasındaki Mazda logosu, tampon altı bölmeler, sis farları ve köşeli tampon altı tasarımı ön detaylardan bazıları arkaya doğru yükselen bir tasarıma sahip olan Mazda 5, bu sayede daha geniş bir otomobil olmayı başarıyor. Yere dik şekilde inen stop lambası gurubu, büyük bagaj kapağı, yerden yüksek tamponlar ve arka cam ortasındaki stop lambası arka tasarımdaki detaylar arasında gösterilebilir. Opsiyona göre değişen deri kumaş karışımı koltuklar, büyük bilgi ekranı, radyo kontrol ünitesi ve ön konsoldaki düğmelerin fazlalığı dikkat çekiyor. Yerden yüksek ve geniş bir karosere sahip olan Mazda 5’in arka koltukları yatırıldığında 1500 litreye varan yükleme alanı oluşturuyor. Ayrıca 7 kişilik oturma düzenine göre de ayarlanabiliyor.

Ortalama bir motor seviyesi

Test ettiğimiz Mazda 5’de 1,8 litrelik benzinli motor görev yapıyor. Bu motor 116 beygir güç ve 165 Nm tork üretiyor. Alt devirlerde cansız olan bu motor 100 km’de ortalama 8 litrelik yakıt tüketimine sahip. Sportif kullanımlara cevap vermeyen motor, orta devirlerde ve üst devirlere doğru canlanma gösteriyor. Zaten böylesine bir otomobilden performanslı sürüş beklemek yersiz olur diyorsanız yanılıyorsunuz. Dizel olan motor seçeneklerinde yüksek tork elde etmek mümkün. Ortalamaları karşılayan bir otomobil olan Mazda 5, geniş ailelerin ilgisini çekebilecek bir model.

Yeni eklenen ilanlar