Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Lexus IS 300h 2013 Test Sürüşü

Lexus IS 300h 2013 Test Sürüşü

LEXUS IS 300h F-Sport

Sıra dışı ve lüks otomobiller üreten ve kendine ait bir tarzı olan marka Lexus’un IS 300h F-Sport modeli test konuğumuz. Japon otomobil devi Toyota’nın bünyesinde bulunan Lexus aslında daha çok Amerika pazarını hedef almış bir marka. Bundan dolayı daha sportif ve güçlü otomobiller üreten lexus’un IS300h F-Sport modeli de tam da bu kriterlere uygun bir otomobil. Hybrid bir model olmasıyla bir çok rakibinden ayrılan IS300 h F-Sport, yakıt tüketimi anlamında da farklı dinamiklere sahip bir otomobil.

Sportif, şık ve ekonomik

Kendine ait tarzda spor ve lüks otomobiller üreten lexus markasının IS 300h F-Sport modeli de tamamen farklı tasarıma sahip bir araç. Önden bakıldığında oldukça geniş bir ön yüzü olan IS 300h F-Sport’un en dikkat çeken detayı ise geniş havalandırma ızgaraları oluyor. Üçgen formda yerleştirilen farlar ve tampon hizasından daha derinde duran stop lambaları sportifliği destekleyen unsurlardan. Yan tasarımda sade geçişlere sahip olan IS300h F-Sport’da camların    etrafındaki ızgaralar, 10 kollu jantlar görünümün hem sade hem de şık durmasını sağlamış. Bagaj kapağının ön tampona benzer yapısı bütünlük sağlarken, stop lambalarının C sütununa doğru genişleyen bir yapıda olması oldukça iyi bir tasarım detayı. Tampon altlarındaki rüzgar kanalı benzer çıkıntılar ise sporcu bir sedan otomobil olduğunu hatırlatır nitelikte. Farklı bir otomobil olduğunu tüm detaylarında belli eden Lexus IS300h F-Sport iç tasarımında da bunu en açık şekilde vurgulamış durumda. Otomobilin hemen hemen her yerinde kullanılan kaliteli deri malzemeler üst segment bir otomobile bindiğinizi hatırlatıyor.Koltukların size saran yapısı ,ön konsolun yuvarlak formadaki tasarımı, direksiyonun konumu ve kromaj çerçeveler sportif ve kaliteli görünen tasarım detaylarından.

 

Güçlü ve ekonomik:

Hibrid bir motora sahip olan Lexus IS300h F-Sport’un benzin ve elektrik motoru kombinasyonu kullanıcıları açısından olumlu bir özellik. 2,5 litrelik 4 silindirli motora sahip olan IS300h F-Sport’un sadece benzinli motoru 178 beygir gücünde.Elektrik motorunun 41 beygirlik yardımı ile bu güç toplam 219 beygir gibi oldukça yeterli bir rakama ulaşıyor. Toplamda 216 Nm tork üreten bu hybrid motor 6 ileri oranlı CVT şanzımanı sayesinde otomobili 0 dan 100 km hıza sadece 8.3 saniyede ulaştırıyor. Bu otomobilin en dikkat çeken detayı ise, yüksek silindir hacmine sahip olmasına rağmen elektrik motoru sayesinde ortalama yakıt tüketiminin sadece 4.7 litre olması gösterilebilir. Sportif ve konforlu kullanımlara uygun olan IS300h F-sport ‘un yol tutuş ve sürüş performansı son derece tatmin edici seviyede. 56,045 dolarlık amerika fiyatı biraz yüksek gibi dörünsede otomobil severler bu sıradışı otomobile mutlaka sahip olmak isteyeceklerdir.

 

Yeni eklenen ilanlar