Lancia Ypsilon Test Sürüşü

Lancia Ypsilon Test Sürüşü

Lancia markasının farklı tarzda otomobillerinden birisi olan Ypsilon modelini test ettik. Sürüş tarzı ve sevimli görüntüsüyle farklı bir otomobil olduğunu ispatlayan Ypsilon, sevimli dinamiklere sahip bir otomobil.

Farklı tasarım anlayışı

Büyük led farlar ve şeklindeki havalandırma ızgaraları,  küçük sis farları ve tampon altındaki siyah bölme ön tasarım detaylarından. Öne doğru uzayan stop far gurubu, büyük bagaj kapağı, tampon altındaki sis lambaları ve yerden yüksek yapısı arka tasarımdaki detaylardan. Ortaya konumlandırılan göstergeler, kişiselleştirilebilen döşemeler, büyük bilgi ekranı ve deri kumaş karışımı koltuklar iç tasarımdaki bazı detaylar arasında gösterilebilir.

Ekonomik dizel motor

Test ettiğimiz Lancia Ypsilon’da 1,2 litrelik dizel motor görev yapıyor. Bu motor 95 beygir güç ve 200 Nm tork üretiyor. 0-100 km hızlanmasını 11,4 saniyede tamamlayan otomobil 100 km’de ortalama 3,8 litrelik yakıt tüketimine sahip. Keyifli sürüşler ve ekonomik bir yakıt tüketimi sunan Ypsilon kişiselleştirilebilir olmasıyla sınıfındaki rakiplerinden ayrılan bir otomobil.

 

Yeni eklenen ilanlar