Kia Sportage 2010 Test Sürüşü

Kia Sportage 2010 Test Sürüşü

Kia Sportage

Kia’nın üretildiği ilk yıllardan beri sevilen SUV modeli Kia Sportage’i test ettik. Araç, büyük boyutları ve rakiplerine oranla daha ulaşılabilir fiyat seviyesiyle dikkat çekiyor.

Şık ve sade tasarım detayları

Büyük köşeli formlardaki led farlar, şeritler halinde uzayan havalandırma ızgaraları, sis farları ve tampon altındaki rüzgâr tüneli ön tasarımdaki detaylardan. Yüksek bir arka tasarımı olan aracın bu görüntüsü tam bir SUV havası yaratıyor. Büyük stop lambaları, yerden yüksek tamponlar, büyük bagaj kapağı arka tasarımdaki detaylardan bazıları. Otomobilin iç kısmında ön konsolda sert plastik malzemelere yer verilmiş durumda. Deri koltuklar, bilgi ekranı, radyo-klima kontrol ünitesi, direksiyon üzerindeki düğmeler, havalandırma ızgaraları iç tasarımda dikkat çeken detaylar arasında gösterilebilir.

Güçlü motor, sportif sürüş

Test ettiğimiz Kia Sportage’da 2,4 litrelik benzinli motor görev yapıyor. Bu motor 180 beygir güç ve 230 Nm tork üretiyor. 0-100 km hızlanmasını 9,8 saniyede tamamlayabilen Sportage, 100 km’de ortalama 7,7 litrelik yakıt tüketim değerine sahip. Arazi şartlarında da üst seviyelerde bir performans sergileyebilen Sportage, şehir içi kullanımında da oldukça rahat bir sürüş sergiliyor.

 

Yeni eklenen ilanlar