Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Hyundai Veloster 2012 Test Sürüşü

Hyundai Veloster 2012 Test Sürüşü

Hyundai Veloster

Hyundai’ın tek kapılı görünümlü karosere sahip spor otomobili olan Veloster’i test ettik. Sportif detaylarıyla dikkat çeken Veloster, yere yakın karoseriyle yol tutuşu konusunda da iyi derecelere imza atabiliyor.

Sıradışı tasarım detayları

Önden bakıldığı zaman geniş havalandırma ızgarası, sis farları ve büyük far gurubu dikkat çekerken otomobilin tamponu yere çok yakıt tasarlanmış. Yan tasarımda en dikakt çeken tedat tek kapı bir otomobil gibi görünmesi. Arka kapıların çizgilerinin çok belli olmaması ve kapı kollarının bulunmaması Coupe görüntüsü çiziyor. Arka tasarıma geldiğimizde coupe formdaki tasarım dikakt çekiyor. Geniş bagaj camı, iki parçalı stop lambaları,  tampon ortasına konumlandırılan siyah aerodinamik parçalar ve tampon uçlarına konumlandırılan sis farları arak tasarım detaylarından. Otomobilin iç kısmında da spor detayları görmek mümkün.  Orta konsoldaki ve biçiminde inen tasarım, kapı içleri ve koltuklarda kullanılan kaliteli deri malzemeler, kromaj çerçeveler iç tasarımda en dikkat çeken detaylardan.

Yeterli motor seviyesi

Test ettiğimiz Hyundai Veloster’de 1,6 litrelik bir motor görev yapıyor. Bu motor 138 beygir güç ve 166 Nm tork üretiyor. 0-100 km hızlanmasını 8,5 saniyede tamamlayabilen Veloster, 100 km’de ortalama 11 litrelik yakıt tüketim değerine sahip. Yol tutuşu konusunda iyi seviyede olan Veloster, bu performansını yere yakın olarak tasarlanan karoserine borçlu. Performans anlamında ortalama bir değer sunan otomobil, gaza fazla basıldığı zaman yakıt tüketim değerlerini neredeyse 2 katı seviyelerine kadar çıkartabiliyor.

Yeni eklenen ilanlar