Hyundai i30 2013 Test Sürüşü

Hyundai i30 2013 Test Sürüşü

Hyundai i30 CW

Hyundai’nin Station Wagon karosere sahip temsilcisi i30 CW’yi test ettik. Geniş iç hacim ve güçlü dizel motoruyla dikkatleri üzerine çeken Hyundai i30 CW, ortalamaları karşılayan malzeme kalitesi ve konfor seviyesine sahip.

Büyük iç hacim

Önden bakıldığı zaman; büyük led far gurubu, V şeklindeki ön ızgara,  led sis farları ve keskin hatlara sahip tampon yapısı dikkat çekiyor. Otomobilin omuz çizgisinin yüksek tutulması arkaya doğru yükselen bir karoser görünümü yaratırken otomobili yerden yüksek gösteriyor.  İki parçalı stop lambaları, büyük bagaj kapağı, tampon alt uçlarındaki sis lambaları ve tampon ortasındaki hava tüneli arka tasarım detaylarından. İç tasarımda deri koltuklar, geniş bilgi ekranı, ön konsoldaki kromaj çerçeveler, kromaj pedallar ge geniş arka koltuklar dikkat çekiyor. Arka koltuklar tamamen yatırıldığı zaman 1642 litrelik bagaj hacmine ulaşan i30 CW oldukça geniş bir otomobil olmasıyla ön plana çıkıyor.

Güçlü dizel motor

Test ettiğimiz Hyundai i30 CW’de 1,6 litrelik dizel motor görev yapıyor. Bu motor 128 beygir güç ve 260 Nm tork üretiyor. 0-100 km hızlanmasını 11,2 saniyede tamamlayan i30 CW 100 km’de ortalama 5,6 litrelik yakıt tüketim verilerine sahip. Sınıfındaki birçok otomobilden daha güçlü bir motora sahip olan i30 CW yüksek torku sayesinde sürücüsüne iyi bir sürüş deneyimi yaşatabiliyor. Uzun karoserine karşın yol tutuşu da iyi sayılan i30 CW’nin sert girilen virajlarda arka kısımdan hafif patinaj eğilimi normal kabul edilebilir bir durum.

 

Yeni eklenen ilanlar