Ford Grand C-Max 2011 Test Sürüşü

Ford Grand C-Max 2011 Test Sürüşü

Ford Grand C-MAX

Büyük boy MPV segmentinde fazla seçeneğin olmaması bu segmentte üretim yapan markaları daha kaliteli otomobiller üretmeye itiyor. Bunun sonucunda da daha kaliteli MPV sınıfı araçlar görmek mümkün oluyor. Sınıfında özel bir yere sahip ve oldukça sevilen modellerden birisi olan Grand C-MAX’i test ettik.

Büyük gövde, şık detaylar

Büyük far grubu, geniş havalandırma ızgaraları, tampon köşelerine konumlandırılmış sis lambaları ve tampon altı koruma aparatı ön tasarımdaki detaylar arasında gösterilebilir. Sürgülü bir kapı sistemine sahip olan Grand C-MAX, büyük karoseri sayesinde geniş bir iç hacim sunuyor. Büyük iki parçalı stop lambaları, büyük bagaj kapağı, yerden yüksek tamponlar arka tasarımdaki detaylardan. 7 kişilik oturma düzenine sahip olan Grand C-MAX geniş iç hacmiyle dikkat çekiyor. Deri koltuklar, büyük bilgi ekranı, radyo kontrol ünitesinin sade yapısı ve “Piano Black” çerçeve iç tasarımdaki detaylardan bazıları.

Yüksek tork, düşük tüketim

Test ettiğimiz FordGrand C-Max’te 2 litrelik dizel motor görev yapıyor. Bu motor 140 beygir güç ve 320 Nm tork üretiyor. 0-100 km hızlanmasını 10,1 saniyede tamamlayabilen otomobil, 100 km’de ortalama 7,8 litrelik yakıt tüketim değerine sahip. Sürüş performansı anlamında sürücüsünü üzmeyen Grand C-Max, konforlu ve güçlü bir yapıya sahip. Büyük karoserine rağmen virajlarda da stabilite sağlayan C-Max bu şekilde kullanıcısına güven veriyor.

Yeni eklenen ilanlar