Ford Focus 2013 Ecoboost Test Sürüşü

Ford Focus 2013 Ecoboost Test Sürüşü

Ford Focus Ecoboost

Ford’un küçük silindir hacimli ekonomik motoru olan Ecoboost, birçok ödüle layık bir motor olmasıyla ön plana çıkıyor. Bu motorun kullanıldığı bir model olan Ford Focus Ecoboost’ u sizler için test ettik.

Ford Focus Ecoboost Özellikleri

Ford Focus, bugüne kadar üretilen tüm versiyonlarından farklı bir otomobil haline gelmiş durumda. Önden bakıldığında uzun ve büyük farlar, büyük hava girişi ve üçgen şeklindeki tampon bölmeleri dikkat çekiyor. Yandan bakıldığı zaman arkaya doğru alçalan bir tavan yapısı bulunan Focus’ un bu tasarımı ona coupe bir otomobil görüntüsü kazandırmış. Arka tasarımda en dikkat çeken detay, bagaj kapağı üzerindeki stop lambaları ve rüzgârlık oluyor. Ön tarafa doğru sivri bir şekilde uzayan stop lambaları, kısa tutulmuş tampon etekleri ve elips şeklindeki bagaj camı arka tasarımdaki diğer ayrıntılardan. Otomobilin iç kısmında kullanılan plastik malzemeler ortalamaları karşılarken, orta konsolun yerleşim yapısı ve düğmeler farklı bir hava oluşturuyor. Kapı içlerinde ve koltuklarda kullanılan kumaş malzemeler ferah bir görüntü yaratırken arka tavan kısmının alçak yapısı uzun boylu yolcular için çok uygun bir detay değil.

Ödüllü Ford Ecoboost Motoru

Test ettiğimiz Ford Focus Ecoboost’ta 1 litrelik 3 silindirli turbo motor görev yapıyor. 125 beygir güç üreten bu motor 170 Nm tork değerine sahip ortalama 5,1 litrelik yakıt tüketimine sahip olan Focus 0-100 km hızlanmasını 11,1 saniyede tamamlayabiliyor. Yol tutuşu konusunda bir önceki versiyonlarından izler taşıyan Focus son derece iddialı sayılabilecek performansa sahip. Viraj giriş çıkışları ve sert direksiyon hareketlerinde çizgisinden çıkmayan Ford Focus bu özelliği ile göz dolduruyor.

Yeni eklenen ilanlar