Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Ford Focus 2011 Kısa Test Sürüşü

Ford Focus 2011 Kısa Test Sürüşü

Ford Focus

Üretildiği ilk zamanlardan beri dikkat çeken ve yaygın şekilde tercih edilen bir model olan Ford Focus’un son versiyonunu test ettik. İlk versiyonundaki yol tutuşu iddiası, son versiyonunda da devam eden Focus’un dinamikleri yüksek seviyelerde.

Tasarım detayları farklılaşıyor

Önden bakıldığında büyük far grubu, tampon altındaki bölmeler ve dar tutulmuş havalandırma ızgaraları fark ediliyor. Yan tasarımda arkaya doğru alçalan tavan yapısı coupe bir otomobil görüntüsü çiziyor. Arka tasarımda tek parça ve öne sivri şekilde uzayan uçları olan stop lambaları, kısa tampon yapısı, sade ve şık bir görünüm kazandırmış durumda. Otomobilin iç kısmında sert plastik malzemelerin bolca kullanıldığını görüyoruz. Bu malzemeler kalitesiz bir görünüm hissi yaratmazken koltuklarla olan renk bütünlüğü şık duruyor. Ön konsoldaki büyük bilgi ekranı kullanışlı görünse de tuşların biraz fazla olması kafaları karıştırabilir.

Ekonomik ve güçlü Ecoboost motor

Test ettiğimiz Ford Focus’ta 1,6 litrelik Ecoboost motor görev yapıyor. 180 beygir güç üreten bu motor 240 Nm tork değerine sahip.0-100 km hızlanmasını 8 saniyede tamamlayabilen Focus, 100 km’de ortalama 6 litrelik yakıt tüketim verisine sahip. Yol tutuşu son derece iyi olan Focus, virajlara ve viraj içinde yapılan sert müdahalelere iyi cevap vererek sürücüsünü güvende hissettiriyor.

İkinci el Ford Focus fiyatlarını otomobil ilanları bölümümüzden inceleyebilirsiniz.

Yeni eklenen ilanlar