Ford Fiesta 2010 Test Sürüşü

Ford Fiesta 2010 Test Sürüşü

Ford Fiesta

Ford’ un küçük sınıfta kendisini ispatlamış bir modeli olan Fiesta’yıtest ettik. Küçük ama işlevsel özelliklere sahip olan Fiesta, şehirli küçük ailelerin kullanımına uygun özellikleri barındıran bir otomobil.

Başarılı tasarım

Önden bakıldığı zaman geniş ters V biçimindeki tampon yapısı, tampon uçlarındaki sis farları ve tampon altındaki çıta dikkat çekiyor. Arka tasarımda tampon altındaki rüzgâr kanalları, ters V biçimindeki tasarım, tampon uçlarına konumlandırılan sis lambaları karşımıza çıkıyor. Otomobilin iç kısmına geldiğimizde ön konsoldaki düğmeler biraz karışık görünürken aşağı doğru uzayan tasarım şık bir ayrıntı.

Ekonomik dizel motor

Test ettiğimiz Ford Fiesta’da 1,4 litrelik dizel motor görev yapıyor. Bu motor 67 beygir güç ve 160 Nm tork üretiyor. 0-100 km hızlanmasını 12,9 saniyede tamamlayan Fiesta, 100 km’de ortalama 4,9 litrelik yakıt tüketim değerine sahip. Ekonomi amaçlı üretilen motor, performans konusunda ortalama bir görüntü çizerken otomobilin sunduğu donanımlar tatmin edici seviyelerde. Yol tutuşu ortalamaları karşılayan Fiesta’nın bu özelliği birçok rakibiyle aynı seviyede.

Yeni eklenen ilanlar