FIAT Freemont 2015 Test Sürüşü

FIAT Freemont 2015 Test Sürüşü

Fiat, Kuzey Amerika pazarına açılma planının parçası olarak Chrysler grubunu bünyesine katması ile Avrupa’da görülen modellerini de farklılaştırmaya başladı. Bu birleşmenin sonucunda ortaya çıkan modellerden olan Freemont bu birleşmenin ne kadar başarılı olduğunu gösterir nitelikte. Avrupa’ya geçişi sırasında dizel motorlara kavuşan Freemont iç hacminin genişliğiyle ve ek koltuklarıyla geniş ailelere hitap eden bir araç.

Genel olarak köşeli hatlarıyla dikkat çeken FIAT Freemont’un ön bölümünde, ileriye doğru uzayan tampon ve yuvarlak sis farları öne çıkıyor. Gövdenin alt bölümünde siyah renkli plastik ve metalik koruma çıtaları dikkat çekerken, kapıların altına basamaklar eklendi. Kapı kolları ve tavan rayları parlak renkli olan araçta 19 inç jantlar bulunuyor.

FIAT Freemont Teknik Özellikleri

Türkiye’ye tek motorla gelen FIAT Freemont’un 2 litre hacimli turbo dizel motoru 170 Hp güç, 350 Nm tork üretiyor. 6 ileri vitesli otomatik şanzıman ve dört tekerden çekiş sistemine sahip olan otomobil asıl hünerini hafif arazi şartlarında ve yağmurlu veya karlı zeminlerde gösterebilecek bir yapıya sahip. Kuru asfalttaysa dört tekerden çekişin sisteminin avantajlarını hissetmek zor.

Yeni eklenen ilanlar