FIAT 500X 2014 Test Sürüşü

FIAT 500X 2014 Test Sürüşü

FIAT’ın mini sınıfında yer alan şehir içi otomobili 500, crossover modeliyle, 500X ile karşımıza çıkıyor. Aracın ana hatlarına baktığımızda 500 ailesinin yumuşak çizgileri görülebilirken, arazi şartlarına uyum için alt bölümde siyah plastik kullanılmış. Geniş çamurluklar ve büyük jantlarla güçlü bir görünüm sunan otomobilin aydınlatmalarında LED teknolojisi hakim. Arka kısımda kullanılan rüzgarlık ve ek korumaya sahip tamponda dinamik bir duruş sergilerken genişleyen stoplar diğer 500 modellerinden çok daha farklı bir tasarımla karşımıza çıkıyor.

İç tasarımda ailenin diğer üyelerine göndermeler yapan FIAT 500X’te üç daireden oluşan gösterge paneli, birçok kumanda elamanına sahip alt bölümü düzleştirilmiş direksiyon simidi, konsolun soluna alınmış far kumandaları, dokunmatik ekranlı bilgi sistemi ve vites konsoluna yerleştirilmiş çekiş kontrol sistemi dikkat çekiyor.

Kaputunun altında birçok farklı seçenek sunacak olan 500X’in ilk etapta sunulacak olan 1,4 litre hacimli benzinli motoru 140 Hp güç üretecek. Önden çekişli olacak araçta 6 ileri vitesli manuel veya yarı otomatik şanzıman kullanılacak. 120 Hp gücündeki 1,6 litrelik turbo dizel ünite de manuel şanzıman ve önden çekiş sistemi bulunuyor. 140 Hp gücündeki 2 litre hacimli turbo dizel ünite 9 ileri vitesli otomatik şanzıman ve dört tekerden çekiş sistemiyle gelecek.

Yeni eklenen ilanlar