Fiat 2014 500L Test Sürüşü

Fiat 2014 500L Test Sürüşü

FIAT 500 L

Sevimli ve küçük otomobiller her zaman ilgi görmüştür. Hatta geçmişten günümüze kadar birçok marka bu tarzda modellerle anılmaya devam etmektedir. İşte onlardan biriside FIAT markasının eski versiyonlarına gönderme yaptığı 500 modelinin L versiyonu test konuğumuz oluyor.

 

Eskilere gönderme yapılmadan olmazdı

FIAT 500 L de eski versiyonlarına göndermeler yapılmış durumda. Sevimli görünen yuvarlak farlar tüm versiyonlarında aynı tarza sahipken , otomobilin tampon yapısı ve sis farları tamamen yenilenmiş durumda. Yan tasarımda kapı altlarında kullanılan kromaj çitalar şıklığı arttırırken otomobilin yüksek yapısı arazi aracı havası estiriyor. Arka tasarımda da aynı ön tarafta olduğu gibi yuvarlak farlar ve büyük FIAT 500 L logosu dikkat çekiyor. Uzun bagaj kapağı ve tampon altlarındaki küçük sis farları arka tarafında sevimli bir görünüme kavuşmasını sağlamış.7 kişilik oturma düzenine sahip olan 500 L nin içi oldukça ferah. Deri direksiyon simidi, orta konsoldaki geniş bilgi ekranı, yine sevimli görünmesi adına tasarlanmış yuvarlak klima kontrol düğmeleri ve geniş görüş açısı otomobilin farklı bir duruşa sahip olduğunu ispatlar nitelikte.Ekonomik motor keyifli sürüş

Fiat 500 Lailesinin benzinli ve dizel olmak üzere 3 farklı motor seçeneği mevcut durumda. Bizim test ettiğimiz 1.4 16v lik versiyon 95 beygir gücünde ve 127 Nm tork değerine sahip.100 km de ortalama 6.2 litrelik yakıt tüketimine imza atan 500L 0 dan 100 km hıza 12.8 saniyede çıkabiliyor. 6 ileri oranlı bir şanzımanı olan 500 L nin oturma pozisyonu ve yerden yüksekliği size arazi aracı kullanıyormuş havası verebilir. Karoserinin uzun ve yüksek olmasından dolayı virajlardaki sert hareketlerde arka kısmında kayma eğilimi gösterse de bu tarzda bir otomobilden beklenebilecek yol tutuşu performansına sahip. Oldukça sevimli ve bir o kadarda geniş olan FIAT 500 L nin anahtar teslim başlangıç fiyatı 68.900 lira olarak belirlenmiş durumda. Test edilen araç 2014 model.

Yeni eklenen ilanlar